Pekelné doly

Cvikov, Českolipsko, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

V Lužických horách nedaleko Cvikova, mezi Velenicemi a  Svitavou, objevíte nejrozsáhlejší pískovcové podzemní prostory a chodby v Evropě. Tuto zajímavou lokalitu v údolí říčky Svitávky obývá speciální klub motorkářů. Za poplatek vás touhle raritou motorkáři určitě rádi provedou.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2022

Pekelným dolům se také říká Lindavské komory

Podzemí, pro které se ustálil název Pekelné doly, je vytvořené uměle a vzniklo hloubením brusného písku pro výrobu zrcadel v zrcadlárně za vlády hraběte Kinského. Někdy se jim také říká Lindavské kostely. Za války tu bývala podzemní továrna Nautilus.

foto: pekelnedoly.cz

Jeskyně jsou dnes rájem motorkářů

Motorkáři vjíždějí do svého doupěte na pekelných strojích a totéž dopřejí i vám, když si to zaplatíte. Celková plocha jeskyní je 3500 čtverečných metrů. Klub v podzemním baru pořádá různé akce.

foto: pekelnedoly.cz

Jak zabavit děti

Můžete se projít do podzemní říše Purgatory. Tam objevíte pravé peklo s čertími průvodci. Děti určitě čeká zážitek. Možná si vzpomenou na pohádku S čerty nejsou žerty, která se tu natáčela.

Tipy na ubytování

Jak je otevřeno

Pekelné doly jsou v sezóně od dubna do října otevřené denně kromě pondělí. Provozní doba je však závislá na počasí. Vždy se informujte. Teplota se v dolech pohybuje kolem 12 stupňů.

Občerstvení

V klubové kuchyni v Pekelných dolech, ale i u stánku venku.

Parkování a přístupnost

Parkoviště je přímo před branami do dolů.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Lindava 315
Cvikov 47158
731 158 686
info@pekelnedoly.cz
www.pekelnedoly.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více