Rozhledna Na Štvanici - Stříbrná Twiggy

Staré Město, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6/10
Autor fotky: Zbynek65 CC BY-SA 4.0

Ve Ski areálu Kraličák u Starého Města na Šumpersku stojí štíhlá rozhledna. Spatříte ji na kopci Štvanice mezi sjezdovkami. Vytváří mezi nimi pomyslný střed. Tyčí se k nebi do 35 m. Lidé rozhodli, že jí budou říkat Stříbrná Twiggy. Když zdoláte 152 schodů, výhledu z ní nebudete litovat.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Název věži dali lidé

Stříbrná Twiggy je pro rozhlednu příznačný název. Podle návrhu architekta Martina Rajniše odděl stavitel věž do modřínového dřeva, ocelových lan a skla. Budete obdivovat důmyslnost, s jakou byl tento obelisk vystaven. Ve středu věže je zavěšeno kulaté dřevěné schodiště. Budete po něm stoupat až na vyhlídkovou plošinu rozhledny ve výšce 28,6 m. Určitě vás ohromí, že schodiště se 152 schody působí ve věži jako kyvadlo. Vyrovnává totiž nápory větru. Na vrcholu věže je korouhev.

foto: rozhlednanakralicaku.cz

Úchvatný pohled z vyhlídkové plošiny

Rozhledna Stříbrná Twiggy vám dopřeje pohled do širokého okolí. Spatříte celé Jeseníky, zalesněné úbočí Králického Sněžníku. Krajina otevře pohled nejen do svého nitra, ale např. i na Staré Město.

U rozhledny jsou herní prvky a zastřešené odpočívadlo

Pod rozhlednou si můžete odpočinout v zastřešeném kulatém odpočívadle s relaxačními pytli. Ochrání vás před nepřízní počasí a jsou tu umístěné i knížky.

Občerstvení

Jídlo a pití si vezměte s sebou.

Parkování

Ve Ski areálu Kraličák ve Stříbrnicích je parkoviště.

Jak na rozhlednu

Na vrch Štvanice se nechte od parkoviště vyvézt lanovkou.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Na vrchol Kralického Sněžníku
Ve Stříbrnicích se můžete vydat po modré na Chatu Návrší, kde je restaurace. Odtud se lze napojit na naučnou stezku Kralický Sněžník. Po ní po necelých 5 km doputujete až na Králický Sněžník 1423 m n.m.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Chrastice
Staré Město
583 239 134
rozhlednanakralicaku.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.