Zámek Velké Losiny

Velké Losiny, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10

Ve Velkých Losinách v předhůří Hrubého Jeseníku si připomenete inkviziční čarodějnické procesy ze 17. století. Měly dějiště na Zámku Velké Losiny, který stojí za prohlídku.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. listopadu 2022

Na zámku uvidíte nejstarší nosítka

Zvenčí vás na nádvoří upoutají oblouky arkád. V rámci prohlídek interiérů se můžete těšit na kolekce gobelínů a kožených tapet. Spatříte světový unikát - nejstarší dvousedadlová nosítka. Bude se vám líbit zámecká knihovna. Zajímavé je, že zámek dosud nebyl elektrifikován a můžete se tak zúčastnit prohlídky s baterkami.

Žerotínové a Lichtensteinové

Čekají vás prohlídkové okruhy, ve kterých se seznámíte s historií zámku a jeho majiteli. Připraveny jsou dva základní okruhy. Žerotínové na Losinách vás nechají nahlédnout do nevšedních interiérů pozdní renesance a raného baroka. Okruh Lichtensteinové na Losinách představuje rokokové pokoje i unikátní kuchyni. Zámecká expozice Vysoký zámek je prezentována jako videoprojekce.

Jak zabavit děti

Prohlídka S pastelkami po zámku Velké Losiny je věnována dětem. V parku projdete naučnou stezku Poznáváme stromy. Nedaleko zámku objevíte rybníček. U něj je dětské hřiště s řadou zábavních prvků.

Občerstvení

U zámku je občerstvení a přímo v areálu kavárnička.

Parkování a přístupnost

Parkoviště je u zámku. Z vlakové stanice Velké Losiny zámek půjdete zhruba 600 m, z autobusové zastávka Velké Losiny je zámek vzdálen zhruba půl kilometru.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.