Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou
Zruč nad Sázavou, Posázaví, Střední Čechy

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Zruč nad Sázavou si přímo říká o návštěvu Vodáckého muzea. Vždyť jde o město, ze kterého vodáci rádi vyplouvají na svá putování po Sázavě. Muzeum je první svého druhu v České republice a budete si připadat doslova jako na vodě.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

Těšte se na zajímavé exponáty lodí

V areálu Zručského dvora vedle zámku objevíte první muzeum vodáctví v Čechách. Ocitnete se ve světě lodí. Vodácké muzeum nikoho nenechá na pochybách, že město nad Sázavou patří mezi vyhledávané vodácké lokality. Čeká vás interaktivní prohlídka historických i moderních lodí a kajaků. Ke zhlédnutí jsou tady nejen lodní exponáty, ale i další vybavení, které k vodáctví neodmyslitelně patří. Vzpomínky ve vitrinách patří historii tohoto oblíbeného sportu i jeho aktérům.

Mají zde i model řeky

Můžete se těšit na informace o vývoji lodí a jejich výrobě. Na  ploše 500 m čtverečných výstavní plochy vás čeká spousta zajímavostí. Prohlédnete si model řeky s bezpečným a nebezpečným jezem. Nahlédnete do laminovací dílny, kde vás s prací seznámí mluvící figurina. Uvidíte historické vodácké tábořiště. A můžete si zkusit manuální pumpou nebo elektronicky nafouknout raft.

Občerstvení

Občerstvíte se v rodinné kavárně Hellas. Má certifikát baby friendly a je v ní i dětský koutek.

Parkování a přístupnost

Parkovat se dá přímo ve Zručském dvoře. Vodácké muzeum je v sousedství zámku.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

S dětmi na Stezku rytíře Miloty
Zámeckým příkopem se vine stezka, která je stylizovaná do doby středověku. Věnuje se výchově mladých rytířů a vaše děti bude bavit. Před pasováním do rytířského stavu musí absolvovat mnohé úkoly. Třeba hod sekyrkou, lukostřelbu, zdolat vodorovnou kládu, poprat se s kuželníkem a nebo vyšplhat na totem.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zámek 1
Zruč nad Sázavou 28522
327 531 329
infocentrum@mesto-zruc.cz
http://zamek-zruc.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Výlety
 • Muzea
 • Naše tipy
 • Když prší
 • Pro rodiny s dětmi
 • Pro rodiče s dětským kočárkem
 • Technická muzea
 • Prohlídky
 • Pro dva
 • Pro seniory
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Vyberte si ubytování

Penzion AA

Krkonoše a Podkrkonoší Pec pod Sněžkou

0/10
Cena od 590 Kč do 640 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více