Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Zruč nad Sázavou, Posázaví, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Zruč nad Sázavou si přímo říká o návštěvu Vodáckého muzea. Vždyť jde o město, ze kterého vodáci rádi vyplouvají na svá putování po Sázavě. Muzeum je první svého druhu v České republice a budete si připadat doslova jako na vodě.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

Těšte se na zajímavé exponáty lodí

V areálu Zručského dvora vedle zámku objevíte první muzeum vodáctví v Čechách. Ocitnete se ve světě lodí. Vodácké muzeum nikoho nenechá na pochybách, že město nad Sázavou patří mezi vyhledávané vodácké lokality. Čeká vás interaktivní prohlídka historických i moderních lodí a kajaků. Ke zhlédnutí jsou tady nejen lodní exponáty, ale i další vybavení, které k vodáctví neodmyslitelně patří. Vzpomínky ve vitrinách patří historii tohoto oblíbeného sportu i jeho aktérům.

Mají zde i model řeky

Můžete se těšit na informace o vývoji lodí a jejich výrobě. Na  ploše 500 m čtverečných výstavní plochy vás čeká spousta zajímavostí. Prohlédnete si model řeky s bezpečným a nebezpečným jezem. Nahlédnete do laminovací dílny, kde vás s prací seznámí mluvící figurina. Uvidíte historické vodácké tábořiště. A můžete si zkusit manuální pumpou nebo elektronicky nafouknout raft.

Občerstvení

Občerstvíte se v rodinné kavárně Hellas. Má certifikát baby friendly a je v ní i dětský koutek.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Parkovat se dá přímo ve Zručském dvoře. Vodácké muzeum je v sousedství zámku.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

S dětmi na Stezku rytíře Miloty
Zámeckým příkopem se vine stezka, která je stylizovaná do doby středověku. Věnuje se výchově mladých rytířů a vaše děti bude bavit. Před pasováním do rytířského stavu musí absolvovat mnohé úkoly. Třeba hod sekyrkou, lukostřelbu, zdolat vodorovnou kládu, poprat se s kuželníkem a nebo vyšplhat na totem.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.