Vyhlídka Vrškamýk

Kamýk nad Vltavou, Orlická přehrada, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Vrškamýckou vyhlídku najdete v příbramském okrese, asi 2 km západním směrem od Kamýku nad Vltavou. Zřícenina hradu Vrškamýk je pro svou vyvýšenou polohu již tradičně oblíbeným vyhlídkovým místem a v roce 2010 v její těsné blízkosti vznikla navíc vyhlídková věž s přilehlým odpočinkovým areálem.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. dubna 2020

Nahlédněte do středověku

Dřevěná vyhlídková věž je vysoká 11 m, vyhlídková plošina se nachází asi o tři metry níž. Nabízí pěkné výhledy po širokém okolí a na stříbřitou hladinu vodní nádrže. V areálu příznačně nazvaném „Výlet do středověku“, který je obehnán dřevěným plotem, kromě vyhlídkové věže najdete středověké dětské hřiště s prvky, které jsou kopií historických herních prvků. Dále se tu nachází provozní budova se sociálním zázemím a prodejnou suvenýrů.

K vyhlídce naučnou stezkou

K vyhlídkové věži míří naučná stezka z  Kamýku nad Vltavou. Od areálu s věží vás další část cesty zavede k samotné hradní zřícenině, kde si můžete prohlédnout zbytky hradního zdiva a na modelu hradu si připomenout jeho původní podobu. Vydat se sem můžete také v rámci výletu na kolech, neboť Vrškamýk se nachází při cyklotrase mezi Příbramí a Kamýkem nad Vltavou.

Přístupnost

Zřícenina hradu je celoročně volně přístupná, vyhlídková věž spolu se středověkým areálem dle aktuální možnosti provozovatele.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Navštivte obec Kamýk nad Vltavou. Rozkládá se na obou březích Vltavy, které spojuje více než sto metrů dlouhý most. Levému břehu dominuje kostel Narození Panny Marie, jehož věž je právě z vyhlídky velmi dobře vidět. V obci se každým rokem na sklonku léta koná Kamýcké prášení, což jsou historické slavnosti, které jsou zaměřené na „oprášení“ starých kamýckých tradic a zvyků. Okolí je vyhlášeným houbařským a rybářským rájem. Přímo v obci je přístaviště parníků a v letní sezóně si můžete užít výlet parníkem k Orlické přehradě a zpátky.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Zříceniny
  • Vyhlídky
  • Historické
  • pro dva
  • Romantická místa
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.