Velký svět techniky

Ostrava, Ostravsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Populárně naučné centrum Velký svět techniky v Ostravě Dolních Vítkovicích pobaví celou rodinu. Za zrcadlovou fasádou najdete interaktivní expozice a mnoho dalších aktivit.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. listopadu 2020

Základní expozice jsou čtyři

Prohlídka všeho, co Velký svět techniky nabízí, zabere určitě polovinu dne. Svět techniky disponuje moderně vybavenými učebnami, laboratořemi a dílnami. Je zde 3D kino i Divadlo vědy. Celkem 14 tisíc čtverečných metrů zabírají trvalé expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Prostřednictvím her a zábavy budete poznávat v jednotlivých světech vše, co jste dosud znali třeba jen z učebnic.

foto: dolnivitkovice.cz

Dětský svět

Dětský svět je určen dětem ve věku od 2 do 6 let věku v doprovodu dospělé osoby. Dospělí pomáhají dětem plnit úkoly a hrají si společně s nimi. Na více než 950 m2 je postaven svět dospělých, převedený do dětského měřítka. Dětským světem provázejí postavičky profíků, které zastupují různé profese. V obnovené expozici je dbáno na nejvyšší bezpečnost a komfort návštěvníků, přímo v zázemí expozice se nacházejí i toalety pro děti.

Svět civilizace

Cílem interaktivní expozice Svět civilizace je uvědomění si důležitosti pozice člověka a jeho vliv na životní prostředí. Hlavními tématy, kterým se expozice věnuje, jsou dekarbonizace planety, význam vody pro život na Zemi, oběhová ekonomika a umělá inteligence. Návštěvník má příležitost si uvědomit, jak člověk přetváří přírodu ke svému užitku a jak by měl zacházet a hospodařit s jejími přírodními zdroji.

foto: dolnivitkovice.cz

Tipy na ubytování

Svět vědy a objevů

Poznáte technologie světa kolem nás v několika dílčích oblastech. Půjde o matematiku, nano a mikro oblasti, lékařské technologie. Nakonec se seznámíte i s novými maeriály a technologiemi, jako jsou 3D tiskárny, nebo nano-materiály, které začínají pronikat do našich současných životů.

foto: dolnivitkovice.cz

Svět přírody

V této části Velkého světa techniky se seznámíte s několika oblastmi, které ovlivňují náš život.  Budete mimo jiné moct vyšplhat na velký strom, lovit ryby pomocí sonaru, zjistíte, odkud pochází energie. Z oázy železa, které symbolizuje Ostravu v minulosti, půjdete přes faunu, strom, člověka, vesmír až po energii, světlo a elektrickou energii. Součástí je velká zahrada o rozloze 2000 čtverečných metrů.

foto: dolnivitkovice.cz

Dolní Vítkovice nabízejí ještě mnohem více

V areálu Dolních Vítkovic můžete dále zavítat i do Malého světa techniky U6. Najdete tam historické vynálezy a pochopíte historii technického pokroku. Můžete se pobavit v Multifunkční hale Gong, vzniklé v bývalém historickém plynojemu, v přízemí je nová Galerie Gong, která pořádá výstavy. 

Občerstvení

V areálu Dolních Vítkovic se nachází několik kaváren s občerstvením.

Parkování a přístupnost

Auto zaparkujete přímo na rozlehlém parkovišti u vítkovického areálu. Parkoviště s Velkým světem techniky ve Vítkovicích přímo sousedí.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Ostrava z věže Bolt Tower
Vystoupejte na původní vysokou pec č. 1 ve Vítkovicích. Je vysoká 77 m a nese název Bolt Tower. Tvarem šroubovitá prosklená nástavba je spojena se jménem sprintera z Jamajky Usaina Bolta. Ten se v Ostravě zúčastnil Zlaté tretry a osobně věž při otevření pokřtil. Podívejte se na Ostravu netradičně z výšky. Z míst, kde se dolovalo uhlí. Okolo věže vede průchozí lávka, je zde kavárna, klub a další prostory. A samozřejmě vyhlídková terasa.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Vítkovice 3004
Ostrava 70300
+420 595 955 740
recepce.stc@dolnivitkovice.cz
www.dolnivitkovice.cz

Štítky

  • Naučné
  • Technická muzea
  • amazing places
  • Zabavní centra
  • pro rodiny s dětmi
  • pro dva
  • když prší
  • pro seniory
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.