Horské lanové centrum Tarzanie - největší horský lanový park v České republice
Trojanovice, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Největší horský lanový park v České republice Tarzanie se nachází v beskydských Trojanovicích - Ráztoce. V lese pod lanovou stanicí na Pustevny nabízí rozmanité možnosti lezení a adrenalinového vyžití pro celé rodiny.

Autor článku: Radomír Němeček, 28. ledna 2021

Lanový park má pět tras

Trasy v Tarzanii jsou rozdělené podle obtížnosti a odlišené barvami. Nejdelší žlutá trasa je dlouhá 561 m. Překážky jsou na ní ve výšce 12 m nad zemí, oblibu mají dlouhé lanovky, kterých je 11. Střední obtížností se vyznačuje zelená trasa. Ta má 42 překážek a 5 lanovek. Adrenalin vám dopřeje černá trasa, určená je však jen zdatným lezcům. Překonávají na ní 35 těžkých překážek na 300 metrech. Děti uvítají dětskou trasu s 18 překážkami ve výšce 2 – 4 m nad zemí. Pro větší děti nad 120 cm výšky je určena junior trasa s 20 překážkami, v těžší variantě s 28 překážkami.

Atrakce návštěvníky pobaví

Kromě lanových tras Tarzanie disponuje řadou atrakcí, které vám přinesou zábavu i adrenalin a můžete i na nich trénovat svou zdatnost. Oblíbené jsou například trampolíny, kterých je zde 6, nebo 3 bungee trampolíny. Můžete se projet na kladce po dvousetmetrové trati ve čtyřech úsecích až k parkovišti. Skutečnou fyzickou výzvou je lezení po síti do výšky 14 metrů. Další adrenalin si užijete na velké houpačce, na které se pohoupete ve dvojici. A za skutečnou pecku návštěvníci považují atrakci power fan. Budete lézt po stromě do výšky 13 m a pak vás čeká let vzduchem zpátky na zem.

Občerstvení

Tarzanie žádné možnosti občerstvení nenabízí. Můžete však využít služeb nedalekého bufetu U Bobra nebo hotelových restaurací hotelů Ráztoka a Troyer.

Na atrakci „lezení po síti“ je třeba se předem objednat na telefonním čísle 777 899 888.

Vlakem do Tarzánie

Pokud pojedete vlakem, tak se z nádraží ve Frenštátu pod Radhoštěm vydáte autobusem na konečnou stanici Trojanovice Ráztoka. Od ní je Tarzánie vzdálena 200 metrů.

Parkování a přístupnost

Auto zaparkujete na velkém parkovišti u lanovky Pustevny. Od parkoviště je Tarzanie vzdálena 100 metrů přes říčku Lomnou.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Prohlédněte si Pustevny
Lanovkou se můžete nechat vyvézt na Pustevny. Místo je atraktivní pro výlety a uchvátí vás svou originální svéráznou architekturou lidové secese s valašskými prvky. Rukopis Dušana Jurkoviče je nezaměnitelný a vy můžete objevovat jeho krásu pohledem na Maměnku a Libušín. Druhý ze jmenovaných hotelů v roce 2004 při požáru vyhořel a musel podstoupit vědeckou rekonstrukci. Ta se podařila a Libušín se v roce 2020 opět otevřel veřejnosti. Krásně malované interiéry obou jmenovaných pusteven můžete obdivovat, když si tam do jídelen půjdete objednat něco na zub. A když už budete na Pustevnách, nezapomeňte se projít 1,5 km k mystické sošce pohanského boha slunce, hojnosti a úrody Radegasta, který je symbolem Radhoště i celých Beskyd.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Trojanovice
Trojanovice
+420 777 899 888
info@tarzanie.cz
http://tarzanie.cz

Štítky

  • Sportovní
  • Pro rodiny s dětmi
  • Lanové parky
  • Trampolíny
  • Pro dva
  • Bungee jumping
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Vyberte si ubytování

Hotel Esprit

Krkonoše a Podkrkonoší Špindlerův Mlýn

0/10
Cena od 510 Kč do 890 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více