Přírodní koupaliště Na Stanoch - Valašský Balaton

Nový Hrozenkov, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Mezi malebným Novým Hrozenkovem a Karolinkou se rozkládá oblíbené přírodní koupaliště Na Stanoch, známé jako Valašský Balaton. Nemusíte jezdit stovky kilometrů za hranice republiky k  maďarským sousedům, abyste si užili příjemného koupání v jezeru se  smaragdově zbarvenou vodou. Stačí zamířit na Valašsko.

Autor článku: Radomír Němeček, 18. srpna 2020

Malý Balaton s průzračnou vodou

Písčité umělé jezero o přibližné rozloze 230 x 150 m, vzniklo těžbou štěrkopísku. Z jedné poloviny je obklopeno pláží z jemného písku, druhá část nabízí možnost slunění na travnatých březích, na kterých se však můžete i ukrýt před palčivými slunečními paprsky do stínu stromů a keřů. Přírodní koupaliště obklopuje množství zeleně a nabízí chvíle odpočinku v přírodě, spojené s vodními radovánkami a letními sporty. V jeho areálu najdete hřiště na plážový volejbal, příjemné venkovní posezení, kiosek s občerstvením, převlékárny, sprchy a toalety. Nejmenším návštěvníkům pobyt zpříjemňuje dětské hřiště s herními atrakcemi. 

foto: vychodni-morava.cz

Skočte si do vody!

Na vyznavače adrenalinu čeká na Valašském Balatonu jedinečná zábava. Nachází se tu totiž základna BigAir s můstky pro freestylové skoky do vody na lyžích či snowboardových prknech. Skokanské můstky umožňují tři úrovně rozjezdu, k dispozici jsou trampolíny, suché rajly, super zavlažovací systém i minirampa. Vyzkoušet si tuto neobvyklou zábavu můžete, i pokud nevlastníte potřebné vybavení, neboť zdejší půjčovna nabízí vše potřebné, od lyží a prken, přes neopren po nezbytnou ochrannou helmu. Areál Valašského Balatonu je také místem konání různých zajímavých akcí. Je mezi nimi například triatlonový závod v plavání, jízdě na kole a běhu, či třeba vyhlášené rybářské závody.

Provozní doba a vstupné

celoročně volně přístupné

Tipy na ubytování

Kudy k Valašskému Balatonu?

Jezero má výbornou dostupnost, neboť leží v údolí při silnici č. 487 vedoucí z Karolinky do Nového Hrozenkova a Halenkova. Parkoviště u areálu jezera.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Zamiřte do nedalekého Nového Hrozenkova, kde se nachází malebná dřevěnice, která je památníkem známého malíře a grafika Antonína Strnadela. Připomenete si zde jeho život a tvorbu, prohlédnete si exponáty z „Výstavy salašnictví“ z roku 1936, dozvíte se řadu zajímavých informací o životě a lidových zvycích  Valašska a také si na vlastní kůži můžete vyzkoušet tradiční předení lnu na kolovrátku.

Štítky

  • Relax
  • pro rodiny s dětmi
  • Příroda
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro seniory
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.