Stezka Valaška na Pustevnách s himálajským chodníkem

Trojanovice, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.2/10

Stezka Valaška na Pustevnách v Beskydech má své rarity. Například himálajský chodník, který je zavěšený ve vzduchu.  Popularitu si získala třeba i unikátní prosklená vyhlídková plošina. Dostanete se do beskydského nebe.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. listopadu 2020

Stezka je panoramatická a má kaskádovitou věž

Nedávno otevřená stezka v Beskydech na Pustevnách je panoramatická. Nejprve půjdete lesním úsekem, dlouhým 390 metrů. Pak vás čeká zavěšený himálajský chodník k věži, která má kaskádovitý charakter. Věž je vysoká 22 m. Chodník v ní měří 220 m.

foto: stezkavalaska.cz

Himálajský chodník – to je dokonalá iluze vysokohorského výstupu

Technická řešení jsou na beskydské stezce unikátní a některá nebyla ještě použita v České republice vůbec. Můžete vyzkoušet hlavně chůzi po himálajském chodníku. Na něm si budete připadat jako slavný Edmund Hillary nebo jeho šerpové. Cestou po 150 m dlouhém chodníku, který je zavěšený v prostoru, jsou rozmístěné barevné modlitební fáborky. Barvy vyjadřují nebe, zemi, oheň, vodu a vzduch. Iluze pohybu jako v nejvyšších horách světa je vskutku velmi podmanivá.

foto: stezkavalaska.cz

Skywalk vás dostane do oblak

Procházku do věže stezky korunuje prosklená vyhlídková plošina na vrchu věže. Skywalk je umístěn 30 m nad zemí a nemá ocelové zábradlí. Stojíte v prostoru a kolem vás kromě skla není vůbec nic. Prosklená je i podlaha, takže to chce silný žaludek. Když vystoupáte až na vrchol věže stezky, ocitnete se ve výšce 1099 m n. m.

foto: stezkavalaska.cz

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Zajímavou raritou na stezce Valašce je občerstvovací stánek Hvězdná obloha. Můžete si dát čaj, děti zmrzlinu, můžete si zde odpočinout a pozorovat okolí. Konají se tu i všechny akce na stezce. Občerstvit se můžete samozřejmě i kdekoliv na Pustevnách. Například v Restauraci a Café Tanečnica, v Kolibě u Záryša, v restauraci Pustevny a podobně. Určitě najdete i řadu stánků, kde vám nabídnou pravý valašský frgál.

Jak zabavit děti

Dětem můžete vyzvednout edukativní listy, kde budou vyplňovat otázky. Některé se týkají přímo stezky Valašky, některé jsou zaměřené na předmět přírodopisu. Na všechny otázky však na stezce najdete odpovědi. Jsou umístěné na informačních tabulích. Pro příklad otázek z přírodopisu: Jakou rychlostí rostou parohy jelenu obecnému? Nebo příklad otázek ke stezce: Jak široké jsou chodníky na stezce?

Parkování a přístupnost

 • Zaparkovat můžete na rozlehlém parkovišti Ráztoka v Trojanovicích. Pak pojedete na Pustevny lanovkou Ráztoka - Pustevny. Od lanové dráhy na Pustevny je stezka přístupná zhruba po 250 metrech směrem k vrcholu Tanečnica. 
 • Na Pustevny můžete vyjet i autem z obce Prostřední Bečva. Auto zaparkujte na velkém placeném parkovišti. Od lanové dráhy na Pustevny je stezka přístupná zhruba po cca 400 metrech směrem k vrcholu Tanečnica. 

Poloha na mapě

Kam pokračovat dále ze stezky Valaška? 

Na Pustevnách nemůžete vynechat procházku na horu Radhošť (1129 m n.m.). Půjdete na ni naučnou stezkou Radegast, která je zeleně značena. Kryje se s Cyrilometodějskou stezkou. Na trase dlouhé 4 km, budete zhruba v polovině délky míjet sochu Radegasta. Na Radhošti si určitě prohlédněte krásnou kapli se sousoším věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Postavena byla koncem 19. století v byzantském slohu. A na počest věrozvěstů, kteří zde údajně pobývali.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Trojanovice
+420 605 960 891
stezkavlaska@email.cz
stezkavalaska.cz/

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • romantické cestování
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • se psem
 • pro dva
 • amazing places
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.2/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.