Bolt Tower Ostrava
Ostrava, Ostravsko, Severní Morava a Slezsko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10
Autor fotky: dolnivitkovice.cz

Původní vysoká tavící pec č. 1 v Ostravě našla nové uplatnění. Provedenou nástavbou se změnila v rozhlednu Bolt Tower. Pokřtil ji jamajský sprinter Usain Bolt, pravidelný účastník atletického mítinku Zlatá tretra. Pec je nejvyšším geografickým místem Ostravy 345 m n. m.

Autor článku: Petr Kouba, 21. října 2020

Nástavba má tvar šroubovice

Moderní nástavba původní, dnes již nefunkční věže č. 1 v areálu v Dolních Vítkovicích je vysoká 25 metrů. Celkově je Bolt Tower vysoká bezmála 80 metrů. Nástavba má tvar šroubovice, což anglicky znamená bolt. Architektonicky připomíná oheň, který vždy  z věže vzplál, když se produkoval velký objem plynu. Právě uvedený tvar vedl tvůrce k pojmenování rozhledny. Od roku 2015 můžete vystoupat adrenalinovou lávkou vinoucí se po obvodu. Nebo lze vyjet výtahem do vyhlídkového ochozu. Právě tam se slavný sprinter také podepsal, takže si jeho rukopis můžete prohlédnout.

foto: dolnivitkovice.cz

Multifunkční využití věže vás potěší

Uvidíte skleněný válec, který je zavěšen na původní konstrukci. Pevné jádro je z oceli. Můžete v něm využít výtah, točité schodiště a zázemí pro turisty. Vyhlídková trasa je zastřešená, budete se dívat do okolí pomocí dalekohledů. Uvidíte nejen Vítkovice, Ostravu, ale třeba i horizont Beskyd.  Věž má multifunkční využití. Je součástí naučné stezky po peci. Najdete zde klub a kavárnu. Vyhlídková terasa se nachází 71 metrů nad zemí. Můžete do ní dojet výtahem.

foto: dolnivitkovice.cz

Upozornění

Součástí vstupného na věž je i stokorunová konzumace.

Občerstvení

Občerstvit se můžete třeba v kavárně Bolt Café přímo ve věži. Příležitostí je v celém areálu Dolních Vítkovic však mnohem víc. Zkuste navštívit třeba unikátní občerstvení, umístěné v tramvaji.

Parkování a přístupnost

Auto zaparkujete na parkovišti haly Gong. K vyhlídkové věži se dostanete jednoduše. Rozlehlé parkovací plochy jsou v její bezprostřední blízkosti.

Poloha na mapě

Tip na výlet s dětmi

Dětský svět v budově Velkého světa techniky
Vašim dětem se bude líbit v Dětském světě. Najdete ho v objektu Velké ho světa techniky nedaleko Bolt Tower. V Dětském světě si budete se svými ratolestmi připadat jako v reálném životě. Na venkově si prohlédnete farmu se zvířaty, můžete si podojit krávu a nakrmit slepice. Ve městě jsou pro změnu obchody, dílna, lékař, kuchyně a prádelna. Můžete se vyřádit na velké louce, zajít do vodního světa nebo třeba do strašidelného lesa. Nechybí ani hračky, pískoviště, velká stavebnice, prolézačka, skluzavka a dokonce i nahrávací studio.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Ostrava
+420 725 992 124
+420 595 953 192
nkp@dolnivitkovice.cz
https://www.dolnivitkovice.cz/bolt-tower/

Štítky

 • Poznávací
 • Vyhlídky
 • Industriální památky
 • Doporučujeme
 • Technická muzea
 • Amazing places
 • Pro rodiny s dětmi
 • Pro dva
 • Rozhledny
 • Když prší
 • Pro seniory
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Vyberte si ubytování

Chata Hubert

Českolipsko - Jizerské hory Bedřichov

0/10
Cena od 345 Kč do 480 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více