Vagonářské muzeum ve Studénce

Studénka, Poodří, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.6/10
Autor fotky: vagonarske-muzeum.cz

Každý milovník vláčků ocení prohlídku stálé expozice ve Vagonářském muzeu. To sídlí ve Studánce, v Moravskoslezském kraji.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Muzeum sídlí na zámku

Muzeum, které vzniklo jako podnikové závodu Vagonka Studénka, najdete ve věžovité části zámku. Expozice je umístěna ve třech poschodích, přičemž začátek prohlídky je v patře posledním.

Třetí patro je věnováno vývoji dopravy

Nejprve se dozvíte, jak byla organizována doprava od středověku až po vznik nejstarších železničních tratí. Upoutá vás první koněspřežná dráha. Poznáte vývoj dopravy po nástupu páry. Spatříte výrobky železniční techniky na přelomu 19. a 20. století. Z oken si můžete prohlížet panorama Beskyd.

V druhém patře poznáte Vagonku Studénka

V druhém patře se dozvíte, jak podnik vznikal, Seznámíte se s jeho výrobky. Prezentují se osobní, motorové i nákladní vozy všech druhů a typů, speciální vozy pro doly a hutě a další. Připomíná se  vojenská výroba pro potřeby státu a výroba letadel.

Tipy na ubytování

První patro patří galerii a modelové dráze 

Původní zámecké interiéry si prohlédnete v prvním patře. Navštívíte sál s galerii, můžete se těšit na modelovou dráhu se dvěma okruhy kolejiště.

Jak zabavit děti

Za Dělnickým domem jsou dětská hřiště.

Občerstvení

U parkoviště v Dělnickém domě je restaurace.

Parkování a přístunost

Auto zaparkujete za Dělnickým domem v ulici 2. května. Od parkoviště půjdete z ulice 2. května do ulice Panské 374 m.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.6/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.