Zámek Raduň

Raduň, Opavské Slezsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Zámek Raduň objevíte ve stejnojmenné obci v okrese Opava ve Slezsku. Zámek je označován za perlu novogotického romantismu. Můžete si ho prohlédnout zevnitř i zvenčí.

Autor článku: Radomír Němeček, 3. listopadu 2020

Interiéry i park si prohlédnete v několika okruzích

Zámek Raduň pochází z poloviny 16. století. Renesanční podobu získal přestavbou z původní středověké tvrze. Po dalších barokních úpravách se na dnešní podobě zámku pozitivně podepsal architekt English. Pod památkou se nacházejí v anglickém parku čtyři rybníky. Největší jsou Zámecký rybník a rybník Kameník.

foto: zamek-radun.cz

Zámek a jeho okolí si prohlédnete v několika tématických okruzích.

 • Jižní zámek A vás zavede do reprezentačních interiérů, které obývala aristokracie. Poznáte způsob života členů rodiny. Uvidíte však i prostory, ve kterých žilo služebnictvo a otevřou se vám dveře do hygienického zázemí. Pokud bude příznivé počasí, nasměrují vás průvodci na nádvoří zámku a do zimní zahrady.
 • Severní zámek B představí obnovené privátní prostory zámku. Poznáte atmosféru dob, ve kterých zde bydleli poslední majitelé. Projdete vstupní halou, kuřárnou, přijímacím salonkem a pracovnou pána domu. Vystoupáte do obytného podkroví, kde jsou hostinské pokoje a hygienické zázemí.
 • Oranžerie s ovocnou zahradou C vám nechá nahlédnout do přízemního objektu s vysokými okny. Nachází se 100 m od zámku. V oranžerii se od dávných dob letnily citrusové a palmové stromy, citrusové dřeviny a další cizokrajná vegetace. Prohlédnete si také nedávno otevřenou navazující bylinkovou zahradu se sadem.
 • Modernizace a technické zázemí vám představí přeměnu aristokratického sídla v moderní celoročně obývanou rezidenci. Z mansard půjdete na půdu a do suterénu. Uvidíte, jak důmyslné bylo technické zázemí. Zámek měl dokonce rozvody na pitnou i užitkovou vodu a byl elektrifikován. Ve sklepení uvidíte také původní zámecké prvky.
 • Další dva okruhy jsou spojením předchozích. Okruh A i okruh B se spojuje s prohlídkou oranžerie a zámeckého parku i zahrad. K oběma je ještě připojena prohlídka expozice v zámecké sýpce.
foto: zamek-radun.cz

Kde se občerstvit

Občerstvíte se ve stylové zámecké restauraci Raduňka v Zámecké ulici. Občerstvení si můžete zakoupit také v rekonstruované historické sýpce, která slouží jako zázemí pro návštěvníky. 

Parkování a přístupnost

U zámku je zpoplatněné parkoviště, zaplatíte 20 Kč za den. Z parkoviště je to k zámku již jen několik desítek metrů. 

Poloha na mapě

Tip na výlet s dětmi 

Raduňské radovánky aneb Kousek Anglie
Můžete se s celou rodinou projít zámkem a parkem v komponované prohlídce, která je zaměřena interaktivně. Projedete se zámeckým areálem. Budete objevovat, co zde bylo již dříve a co je nově přestavěno. V šedesátiminutovém programu půjdete kolem zámku, sýpky, navštívíte oranžerii i park. Čekají vás hry, ve kterých budete stavět, ochutnávat a objevovat.  

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zámecká 67
Raduň 74761
+420 724 664 015
+420 553 796 203
radun@npu.cz
zamek-radun.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • romantické cestování
 • Zámky
 • Zahrady a parky
 • pro dva
 • když prší
 • Architektonické památky
 • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.