Vodní svět Čapkárna Sareza

Ostrava, Ostravsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.1/10

Zábavu a sportovní vyžití objevíte na Sokolské třídě v Moravské Ostravě. Vodní svět Sareza (Sportovní a rekreační zařízení město Ostravy) najdete v blízkosti Komenského sadů.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. listopadu 2020

Na co se můžete těšit

V teplých dnech vás potěší venkovní koupaliště Vodního světa Čapkárny. Jeho celková vodní plocha je 1218 m2. Využijete zde 25 m dlouhý plavecký bazén, relaxační bazén i dětské brouzdaliště. V relaxačním bazénu je hloubka 110 – 135 m. Součástí této části vodní plochy jsou vodní atrakce. Vyzkoušejte masážní trysky, chrliče vody, vodopád se skaliskem, dnový bowler, vodní houpačku nebo lezeckou stěnu. 

foto: sareza.cz

Tobogán a skluzavka

Atrakcím Vodního světa Čapkárna dominuje 100 m dlouhý tobogán a 25 m dlouhá skluzavka.  Obě atrakce jsou v ceně vstupného na koupaliště. 

foto: sareza.cz

Pro děti brouzdaliště a spousta vodních atrakcí

Dětské brouzdaliště v areálu má plochu 131 m2. Mezi oblíbené atrakce patří skluzavka s chrličem, sprchy ve tvaru muchomůrek, nosorožec tryskající vodu nebo dva nerezové chrliče vody. Brouzdaliště je umístěno v blízkosti travnaté louky Děti si tam mohou po dovádění v brouzdališti odpočinout. Nedaleko je i pískoviště a dřevěný hrad.

foto: sareza.cz

Samozřejmostí je velké dětské hřiště.

Kde se občerstvit

U bazénu je venkovní bufet s nabídkou rychlého občerstvení, nápojů a mražených výrobků.

Parkování a přístupnost

V blízkosti vodního světa je parkoviště na Náměstí Josefa Lady. Z parkoviště přejdete Sokolskou třídu a Blahoslavovou ulicí dojdete do vodního světa. Vzdálenost je necelých 300 m.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Prohlédněte si cizokrajné rostliny v zoo
V Ostravě můžete zavítat do zoo v Michálkovické ulici v Ostravě Porubě. Kromě zvířat v ní objevíte třeba kouzlo pěstebních skleníků. Veřejnosti jsou přístupné pouze v letní sezoně. Pěstují se zde exotické rostliny z celého světa. Uvidíte v nich tropické ovoce. Například banány, avocado i mango. Objevíte cizokrajné léčivé byliny nebo třeba kalisii voňavou. Má léčivé účinky na řadu nemocí. Například na roztroušenou sklerozu, Alzheimerovu nemoc nebo Parkinsonovu chorobu a Crohnovu nemoc. Roste zde také například angínovník čínský. Jeho oddenek má léčivé účinky na revmatismus, při nadýmání a zácpě nebo při chorobách ledvin a močových cest.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Sokolská třída 2590
Ostrava 70200
+420 736 755 999
+420 596 977 420
infocentrum@sareza.cz
sareza.cz

Štítky

  • Relax
  • pro rodiny s dětmi
  • Dětská hřiště
  • Koupání
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro seniory
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.1/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.