Muzeum papírových modelů

Police nad Metují, Adršpašsko-teplické skály, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují nabízí obrovskou expozici českých i zahraničních výtvorů z papíru. Toto muzeum se pyšní nejvyšším číslem papírových modelů v České republice a stává se tak největším. Otevřeno je pro návštěvníky celoročně.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

Na co se můžete těšit

Muzeum láká turisty na exponáty papírových modelů od roku 2012.Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují je více než 1200 papírových exponátů. Díky tomuto množství se stává toto muzeum největší v České republice svého druhu. Během prohlídky můžete vidět první papírové modely, které pochází až z 16. století. K vidění jsou zde také papírové modely ze zahraničí. Během prohlídky si můžete také sami zkusit vytvořit jeden papírový model.

Občerstvení

Přímo naproti Muzeu je kavárna K(r)afárna. Na Masarykově náměstí je cukrárna. V ulici Tyršova je restaurace Sokolovna. 

Jak do muzea a parkování

Muzeum papírových modelů se nachází jen několik minut chůze z Masarykova náměstí v centru města. Zaparkovat můžete přímo na náměstí. Parkování je zpoplatněné.  Při vjezdu do Police nad Metují u kruhového objezdu v ulici Nádražní je veřejné parkoviště, necelých 300 metrů od Muzea, kde je parkování zdarma.  

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Kam pokračovat dále? Tipy na zajímavé výlety v blízkém okolí

Naproti muzeu se nachází Zelený domeček
V rámci prohlídky expozice Muzea navštivte i Výstavní síň Zelený domeček, která se nachází naproti Muzeu v patře nad kavárnou. Zelený domeček nabízí výtvarné výstavy nejen už etablovaných výtvarníků, ale i tvorbu místních autorů.

O kousek dále zavítejte do Muzea stavebnice Merkur
Hned vedle Muzea papírových modelů můžete navštívit Muzeum stavebnice Merkur. Dále doporučujeme výlet do NPR Polické stěny. Pěkným výletem za výhledem je procházka na Ostaš. Z Police nad Metují se vydejte po zeleném značení směr Ostaš. Dojdete k parkovišti a rozcestí a zde se dejte vzhůru na vrchol po modré značce. Vyjdete na vrchol a budete odměněni krásným výhledem k Frýdlantské a Krtičkovy vyhlídky. Délka procházka z Police nad Metují k Ostaši je 4,5 km.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Tyršova 341
Police nad Metují 54954
777 828 657
498 100 910
info@mpmpm.cz
mpmpm.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Umění
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.