Stezka lovců mamutů

Boršice, Chřiby, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Vydejte se do míst původního paleolitického osídlení do Boršic v okrese Uherské Hradiště. Objevíte tam zajímavou naučnou stezku Po stopách lovců mamutů.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. června 2021

Zaujmou vás vymítači ďáblů

Naučná stezka je dlouhá 1 km, nachází se v obci Boršice v lesíku. Byly tu nalezeny pozůstatky paleolitického osídlení. Informační panely po cestě vám přiblíží poznatky o životě lovců mamutů. Pochopíte, jak si zabezpečovali potravu a dozvíte se o osídlení krajiny. Zaujmou vymítači ďáblů a pověr, které vyvracejí zažité mýty a nepravdy z učebnic dějepisu.

foto: Jana Kašpárková

Překvapí vás řada poznatků

Do světa mamutů vejdete dřevěnou bránou. V lesním prostředí se seznámíte s různými druhy obydlí paleolitických lidí. Poznáte, jaké si vyráběli jednoduché nástroje a keramiku. Jak se přesouvali z místa na místo, co jedli. Objevíte jejich víru a počínající umění. Spatříte dřevěné sochy zvířat v životní velikosti. Prohlédnete si stopy. Okouzlí vás šamanský sloup a odpočinete si v krytých posezeních.

foto: Jana Kašpárková

Občerstvení

Jídlo a pití si vezměte s sebou. Kousek od stezky (necelý kilometr) se nachází Hospůdka na Haldě.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Naučná stezka je přístupná celoročně a bezplatně. Pro parkování je určena zpevněná odstavná plocha, která se nachází na konci obce Boršice směrem na Tučapy po odbočení vlevo. Po obci je rozmístěno dopravní značení, které vás ke stezce dovede.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

S dětmi zavítejte do areálu na Haldě
V Boršicích je areál na Haldě s pěkným dětským hřištěm, kde se bude líbit vám i vašim dětem. Objevíte zde občerstvovací možnosti a půvabný rybníček.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.