Stezka lovců mamutů

Boršice, Chřiby, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Vydejte se do míst původního paleolitického osídlení do Boršic v okrese Uherské Hradiště. Objevíte tam zajímavou naučnou stezku Po stopách lovců mamutů.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. června 2021

Zaujmou vás vymítači ďáblů

Naučná stezka je dlouhá 1 km, nachází se v obci Boršice v lesíku. Byly tu nalezeny pozůstatky paleolitického osídlení. Informační panely po cestě vám přiblíží poznatky o životě lovců mamutů. Pochopíte, jak si zabezpečovali potravu a dozvíte se o osídlení krajiny. Zaujmou vymítači ďáblů a pověr, které vyvracejí zažité mýty a nepravdy z učebnic dějepisu.

foto: Jana Kašpárková

Překvapí vás řada poznatků

Do světa mamutů vejdete dřevěnou bránou. V lesním prostředí se seznámíte s různými druhy obydlí paleolitických lidí. Poznáte, jaké si vyráběli jednoduché nástroje a keramiku. Jak se přesouvali z místa na místo, co jedli. Objevíte jejich víru a počínající umění. Spatříte dřevěné sochy zvířat v životní velikosti. Prohlédnete si stopy. Okouzlí vás šamanský sloup a odpočinete si v krytých posezeních.

foto: Jana Kašpárková

Občerstvení

Jídlo a pití si vezměte s sebou. Kousek od stezky (necelý kilometr) se nachází Hospůdka na Haldě.

Parkování a přístupnost

Naučná stezka je přístupná celoročně a bezplatně. Pro parkování je určena zpevněná odstavná plocha, která se nachází na konci obce Boršice směrem na Tučapy po odbočení vlevo. Po obci je rozmístěno dopravní značení, které vás ke stezce dovede.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

S dětmi zavítejte do areálu na Haldě
V Boršicích je areál na Haldě s pěkným dětským hřištěm, kde se bude líbit vám i vašim dětem. Objevíte zde občerstvovací možnosti a půvabný rybníček.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Boršice
572 501 121
ou@borsice.cz
borsice.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • cestování se psem
  • Příroda
  • Dětská hřiště
  • Výlety
  • Naučné stezky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Východní Morava

Vyberte si ubytování

Penzion Arnika

Českolipsko - Jizerské hory Janov nad Nisou

6/10
Cena od 599 Kč do 745 Kč

Prozkoumejte oblasti regionu

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více