Rozhledna Modrá

Modrá, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Na východní Moravě nedaleko Velehradu můžete vystoupat na dřevěnou rozhlednu Modrá. Najdete ji nedaleko stejnojmenné obce na návrší Židoviny, zhruba 5 km od Uherského Hradiště.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. srpna 2021

Těšte se na krásnou novou rozhlednu

Dřevěná vyhlídka nese název Modrá a je vysoká 12 metrů. Stojí přímo u silnice severovýchodně od obce Modrá, na jejím konci. Původně tu stála dvoupatrová rozhledna z roku 1999. V roce 2003 ji zvedli o jedno poschodí a měla pak 11 metrů. Jak už to ale bývá, podepsal se na ní zub času. A tak byla zbourána a došlo ke stavbě nové rozhledny. Z jejího ochozu se můžete nyní kochat pohledem na krásná panoramata v kraji.

Rozhlédnete se do kraje

Z plošiny ve výšce 9 metrů uvidíte město Uherské Hradiště, dále Chřiby, Vizovické vrchy, Hostýnské vrchy, Pálavu i Bílé Karpaty. Výdled je kruhový, což dává dostatek prostoru pro vaše zážitky.

Občerstvení

U rozhledny není občerstvení. Vezměte si svačinu a pití s sebou.

Tipy na ubytování

Jak na rozhlednu

Rozhledna se tyčí přímo u silnice severovýchodně od obce Modrá. Pojedete k ní z návsi v Modré směrem na osadu Bunč – Zdounky. Pokud se vydáte z parkoviště v Modré pěšky, můžeze využít naučnou stezku Fauna a flóra Chřibů. Kopíruje silnici, čeká vás vzdálenost 1,8 km.

Parkování

U rozhledny Modrá není oficiální parkoviště. Nejlépe zaparkujete v obci Modrá u rybníka a dál půjdete pěšky.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Archeoskanzen v Modré
V Modré navštivte Archeoskanzen přímo v místě bývalého velkomoravského osídlení, kousek od Velehradu. Spatříte sídliště s palisádovým opevněním, strážní věže, upoutá vás vstupní brána. Vystoupejte na vyhlídkovou věž z hrázděného kamenného zdiva. Dětem se bude líbit bludiště s prolézačkami. Ve skanzenu je možnost občerstvení v šenkovně.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Modrá
572 571 180
modra.essl@venkov.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Rozhledny
  • Výlety
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.