Báječný relax na koupališti Riviéra v Mikulově
Mikulov, Pálava a Lednicko - Valtický areál, Jižní Morava

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Koupaliště Riviéra v Mikulově prošlo v roce 2019 a v jarních měsících roku 2020 rozsáhlou rekonstrukcí a očekává se jeho otevření.

Autor článku: Radomír Němeček, 5. srpna 2020

Z bazénů je vidět mikulovský zámek

Výhodou tohoto koupaliště je atraktivní umístění. Nachází se v ulici Republikánské obrany. Z bazénů se můžete kochat pohledem na krásný mikulovský zámek. K dispozici tu jsou plavecký bazén, rekreační bazén a brouzdaliště pro děti. Nechybí samozřejmě tobogán a tři nové skluzavky, vše vede do dojezdového bazénku. Co je nového po proběhlé rekonstrukci? Můžete se těšit na nerezové bazény s protiskluzovou úpravou. Velký bazén vznikl spojením dvou stávajících a poskytne zároveň možnosti plavání i relaxace.V první části nového bazénu je chrlič, masážní trysky, houpací záliv. V druhé části mají plavci k dispozici 25 metrů dlouhé 4 plavací dráhy. Děti potěší nové atrakce. Kromě skluzavek to jsou vodní zvon a vodní ježek.

Občerstvení

V areálu koupaliště je v provozu občerstvení.

Upozornění

V areálu koupaliště jsou k pronájmu odkládací skříňky, slunečníky, je tu úschovna kol a batohů.

Parkování

V těsném sousedství koupaliště jsou plochy, kde můžete zaparkovat auto. Parkoviště u sportovní haly nebo parkoviště Republikánské obrany.

Přístupnost

Parkoviště je v těsné blízkosti koupaliště, takže přístupnost je jednoduchá.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vyjděte křížovou cestou na Svatý kopeček
Až se na koupališti v Mikulově osvěžíte a nabažíte vody, můžete se vydat křížovou cestou na plochý vrchol se strmými srázy nad městem. Tak by se dala charakterizovat přírodní dominanta Mikulova Svatý kopeček. Je vyhledávanou turistickou destinací a významným poutním místem. Na vrchu najdete kostel sv. Šebestiana, kapli Božího hrobu a zvonici. Křížová cesta, která na Svatý kopeček vede, je jednou z nejstarších v českých zemích a obsahuje sedmnáct objektů. Jejím zakladatelem byl v roce 1630 kardinál František z Dietrichsteina. Hlavním podnětem vzniku byla vděčnost Bohu za překonání morové epidemie v roce 1622. Kromě zmíněných církevních objektů na vrchu bylo vystavěno ještě 14 kapliček. Všechny během staletí prošly rekonstrukcemi. O poslední restaurování se zasloužilo v uplynulých letech město Mikulov s podporou dotačních programů. Kapličky uvidíte v plné kráse už cestou nahoru. Ve zvonici si můžete prohlédnout expozici o historii křížové cesty. Z vyhlídkového místa na vrcholu budete mít Mikulov jako na dlani. Zahlédnete Turold s Děvínem, v Rakousku Kreutzberg s hradem Falkenstein. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Republikánské obrany
Mikulov
+420 539 029 753

Štítky

  • Zábavné
  • Pro rodiny s dětmi
  • Koupání
  • Pro rodiče s dětským kočárkem
  • Pro dva
  • Pro seniory
  • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Nenašli jste co hledáte? Zkuste v okolí:

Chata Kunc

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10