Valtické podzemí

Valtice, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.1/10

Jižní Morava láká nejen svými přírodními, architektonickými a historickými skvosty, ale především zde vypěstovaným lahodným vínem. Řadu odrůd s láskou vinaři opečovávají. Můžete je degustovat ve Valticích, když zavítáte do Valtického podzemí. Prozkoumáte sklepy, jejichž vznik je spjat s historií až k roku 1289.

Autor článku: Radomír Němeček, 3. prosince 2022

Čekají vás skvělé degustace

Labyrint sklepů téměř naproti proslulých Vinných sklepů Chateau Valtice vám zprostředkuje neopakovatelné zážitky. Budete ochutnávat skvělá moravská vína z produkce Vinařství Annovino Lednice, pojídat k tomu studené občerstvení, tvořené speciálními paštikami a různými dobrotami servírovanými na dřevěných prknech. Můžete si objednat účast na některém z víkendových večerů s cimbálovou muzikou.

Prohlédnete si jednotlivé sklepy

Dříve stál v těchto místech klášter minoritů, který byl později v 19. století využit jako lazaret za napoleonských válek a brzy nato zbořen. Místo má tedy velmi zajímavou historii a komentovaná prohlídka všech sklepních prostor je opravdu přitažlivá. Vzájemně propojených sklepů je celkem 13, nacházejí se v hloubce 6 – 12m a jejich délka je skoro kilometr.

Parkování a přístupnost

Nejbližší parkoviště je od podzemí vzdáleno zhruba 100 m, nachází se také ve Vinařské ulici. Valtické podzemí je součástí Vinařské naučné stezky a několika cyklotras.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.1/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.