Sklárna Rückl v Nižboru

Nižbor, Křivoklátsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Sklárna Rückl

Ve středočeském Nižboru, v malebném údolí řeky Berounky, můžete nahlédnout do světa unikátní výroby ručně broušeného českého křišťálu. Navštivte Sklárnu Rückl, která sehrála roli i v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře.

Autor článku: David Hlisník, 13. září 2023

Sklárnou se projdete s mistry oboru

Můžete se zde zúčastnit komentovaných prohlídek. Uvidíte jednotlivé fáze a techniky výroby skla. Mistři skláři vám jednotlivé kroky výroby křišťálu vysvětlí. Seznámíte se s uměním ručního foukání, budete svědky procesu kontroly kvality a poznáte řemeslné mistrovství brusičů.

Sklárna Rückl

Chcete si vyrobit vlastní suvenýr?

Ve sklárně budete moci i tvořit, pokud si předem zarezervujete některou ze zážitkových exkurzí. V brusírně si třeba na některém z místních výrobků vyzkoušíte řemeslo brusiče. Originální výrobek, většinou to bývá sklenička, si odnesete domů.

Dostanete příležitost si fouknout

Chcete-li na vlastní kůži prožít foukání skla, tak vám to skláři po předchozí dohodě také umožní. Vstoupíte na huť, podíváte se do pece a pomocí sklářské píšťaly si budete moci pod odborným vedením zkušeného mistra skláře fouknout do masy horkého skla. Možná se vám povede vyfoukat vlastní suvenýr.

Kde zaparkovat

Hned naproti areálu sklárny je parkoviště.

Kde se občerstvit

V těsné blízkosti se nachází Restaurace Praha.

Jak do sklárny Rückl

Sklárna je přístupná velmi dobře. Staví u ní autobus a vlaková stanice je vzdálena jen několik desítek metrů.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Čekají na vás památky
V okolí Nižboru si můžete prohlédnout řadu památek. Čeká na vás nejen zdejší Zámek Nižbor s keltskou kulturou, ale třeba i nedaleké slavné hrady Karlštejn či Křivoklát. Můžete se projít kolem krásné řeky Berounky a nebo se vypravit do vápencových Koněpruských jeskyní.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.