Zámek Mělník

Mělník, Mělnicko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Autor fotky: lobkowicz-melnik.cz

Zámek v Mělníku je nepřehlédnutelnou dominantou města. Vypíná se v dohledu soutoku řeky Labe s Vltavou a obklopují ho úrodné vinice. Vinařství v tomto kraji založila již kněžna Ludmila.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Mimořádně zdobné interiéry ukrývají spoustu zajímavostí

Budova zámku ukrývá unikátní prostory. Velkolepý Velký sál představuje sbírku map evropských měst 17. století, Velká jídelna sv. Václava se chlubí interiérem zdobeným zlatem, Dětský pokoj je vybaven hračkami a zařízením z konce 19. století. Další zajímavou místností je Pracovna habsburského kancléře Augusta Longina, Rytířský sál, Zelený salon a velmi působivé je schodiště, které zdobí lovecké trofeje. Na zámku je k vidění řada obrazů známých a slavných autorů, například Petra Brandla, Karla Škréty a mnohých dalších. 

Nahlédněte do pokoje, kde snil své sny o vítězství proslulý automobilový závodník

Návštěvníci mohou nahlédnout do Velké ložnice automobilového závodníka Jiřího Kristiána Lobkowicze, jenž se proslavil úspěchy na vozech Bugatti. Jeho vášeň pro rychlá kola ho nakonec stála život, když zahynul při závodech na berlínském okruhu AVUS v roce 1932. V místnosti jsou umístěné trofeje z automobilových závodů.

Proslulé mělnické degustace vín

Velkým lákadlem mělnického zámku jsou degustace vín, které probíhají ve sklepích zámku. Zajímavé prostředí s originálními dřevěnými sudy zážitek vydatně umocňuje. Znalci vína mohou ochutnat proslulou Ludmilu, Sylvánské zelené, Rulandské šedé i bílé, Tramín, Chardonnay a mnohá další. Vína lze na zámku i zakoupit.

Tipy na ubytování

Pochutnání na zámku - možnosti občerstvení

V areálu zámku je situována příjemná stylová restaurace, vybavená předměty z Lobkowiczkých sbírek. Příjemné posezení nabízí také zámecká cukrárna ve stylu Ludvíka XIV., kde nedělní posezení zpříjemňuje hostům doprovod klavíru.  Na přání lze na zámku uspořádat svatbu či třeba originální rodinnou oslavu.

Parkování

Zaparkovat můžete na náměstí Míru nebo parkovišti v ulici Erbenova (přibližně 300 metrů od zámku)

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

Vydejte se do nedalekého Kokořína. Můžete zde navštívit známý hrad Kokořín, prohlédnout si unikátní přírodní útvar Kokořínské pokličky, či zamířit na rozhlednu na Vrátenské hoře.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.