Skanzen Terarium Modrá

Modrá, Slovácko, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Chcete mít džungli doslova na dosah ruky? Zajeďte si do teraria turistického komplexu Skanzen Modrá ve Velehradu na Uherskohradišťsku.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Výprava do džungle

V Modré zažijete tropickou atmosféru džungle a světa plného exotiky a přírodních zákonitostí. Ve Skanzenu Terarium si prohlédnete největší a nejjedovatější hady. Jsou samozřejmě bezpečně uzavřeni v jednotlivých přirozených biotopech terarijních kójí.

Jaké unikáty uvidíte?

Spatříte rozmanité druhy pralesních a pouštních ještěrů a ještěrek. Možná vám půjde po zádech mráz při pohledu na obrovskou anakondu a největší krajty. Těšit se můžete na pestré hroznýše nebo dospělého kajmana. Nechybí plivající kobra a několik druhů varanů. Nepřehlédnete chameleony, pavouky, štíry a žáby. Uvidíte kajmanku dravou, která má v zubech stisk až 4 atmosféry. Vaše děti zaujme expozice magnustek trpasličích.

Skanzen Modrá zatraktivňuje turistiku

Do komplexu Skanzen Modrá patří kromě teraria archeoskanzen s kostelíkem sv. Jana, biocentrum Živá voda, pratuří obůrka, kaskáda rybníků a Centrum Slováckých tradic s hotelem Skanzen, muzeem vinařství a pálenice.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Občerstvit se můžete v Šenkovně u Archeoskanzenu.

Vlakem do skanzenu

Pokud pojedete vlakem, nejbližší železniční Stanice Staré město se nachází 5 km od Skanzenu Modrá. Trasa na mapě

Autobusem

Můžete také přijet autobusem. Vystoupíte na zastávce Velehrad – U rybníků.

Kde zaparkovat

Parkování je zajištěno přímo u Teraria.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

V Archeoskanzenu vystoupejte na věž
Kousek od Skanzenu Terarium je Archeoskanzen. Zavítejte do míst původního Velkomoravského osídlení. Prohlédnete si tam sídliště s palisádovým opevněním, strážními věžemi a vstupní bránou. Stanete se svědky neustále probíhajícího archeologického průzkumu. Můžete vystoupat na věž, vysokou skoro 13 metrů. V přízemí je replika strážnice.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.