Unikátní KOVOZOO Staré Město

Staré Město, Slovácko, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště můžete zavítat do unikátní kovové zoo. Areál dříve sloužil bývalému cukrovaru. Nyní se tam přesvědčíte o tom, že i nepotřebný odpad se dá užitečně využít.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Unikátní výstava zvířat z kovového šrotu

V areálu  si prohlédnete exponáty, které vytvářejí domácí kutilové, umělečtí kováři a další lidé. Tito tvůrci zvířat z kovového šrotu jsou majákem ve světě recyklace. Budete obdivovat na 300 druhů v životní velikosti.

foto: kovozoo.cz

Jedna atrakce za druhou

Překvapí vás dvoutunový nosorožec Norbert, pětimetrová žirafa Safira a její mládě Melmen a Dokotu. Je zde lví výběh, stádo slonů. Můžete si prohlédnout krokodýly, velbloudy, opice, želvy, bizona, pštrosy, gorilu, gepardy. Nechybí mrož nebo plejtvák obrovský. Každý kus je přitom originál. Mnohá ze zvířat vás okouzlí svou propracovaností a dokonalostí. Pochopíte, že modely jsou i vtipné, tvůrcům nechybí recesní pohled. V cílové vizi bude 456 zvířat jako v nejmenší zoo ČR.

foto: kovozoo.cz

Maják Šrotík, Loď Naděje, Strom Života

V areálu budete překvapeni dalšími atraktivitami. Novou dominantou se stala kovová vrba. Je Stromem života a stromem přání. Větve tvoří řetězy. Vystoupáte na maják Šrotík, který slouží jako rozhledna. Objevíte Loď Naděje nebo letoun L-610 ze závodů LET Kunovice. KOVOZOO má svou porodnici pro zrod a regeneraci kovových zvířat. Projdete si 220 m vyhlídkových lávek a projedete se mašinkou Steelinkou. Navštívit můžete kovárnu.

foto: kovozoo.cz

Tipy na ubytování

Muzeum veteránů

Nahlédněte do expozice historických aut a motorek v Muzeu veteránů. Je součástí areálu. Expozici tvoří téměř 60 modelů aut z minulého století.

Občerstvení

V areálu KOVOZOO je k dispozici jídelna a kavárna.

foto: kovozoo.cz

Vlakem do zoo

Vlaková stanice Staré Město se nachází 500 metrů od zoo. Trasa na mapě

Kde zaparkovat a přístupnost

Parkoviště je přímo u KOVOZOO. Z parkoviště přejdete ulici Pod Cukrovarem a jste v cíli.

Poloha na mapě

 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.