Skalní vyhlídka Paličník

Bílý Potok, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na západním okraji Klínového vrchu mezi údolími Hájeného potoka a Smědé objevíte v Jizerských horách Skalní vyhlídku Paličník. Objevíte ji nedaleko obcí Bílý Potok a Hejnice. Výhled vás určitě potěší.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. listopadu 2022

Na vyhlídku vedou krátké žebříky

Vrcholové skalisko Paličník (944 m n.m.) na samé hranici s Polskem dominuje Klínovému vrchu a tvoří ho mohutné balvany. Skalisko je opatřené krátkými žebříky, kovovým zábradlím a přes skalní průrvu vede lávka. Na vrcholu je vyhlídková plošina, stojí tu dřevěný kříž. Místo je chráněno zábradlím. Čeká vás výhled do údolí Smědé a Hájeného potoka, ale můžete sledovat i okolní vrcholy. Například Ořešník, Tišinu, Frýdlantské cimbuří a nebo Jizeru.

Místo je rájem horolezců

Možná potkáte v celé oblasti horolezce, které lákají skály Národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny. Kromě Paličníku to jsou Travnatá věž, Kohoutí hřbet, Skřítek a mnohé další.

Parkování a trasa jak na vyhlídku

Auto můžete nechat v centru obce Bílý Potok například u obecního úřadu. Od Bílého Potoka se vydejte trasou po žluté turistické značce kolem Hájeného potoka a vodopádu. Čeká vás dlouhé, poměrně náročné stoupání zhruba 3 km. Trasa na mapě Do Bílého Potoka jede autobus do stanice Zadní Studánka. Odtud po zelené k Bartlově boudě, pak po žluté.

Tipy na ubytování

Pokud pojedete vlakem

Od vlakové stanice Bílý Potok pod Smrkem je to do cíle 5,3 km. Trasa na mapě

Občerstvení

V Bílém Potoce je restaurace Bartlova bouda.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více