Zřícenina hradu Chudý hrádek

Dubá, Máchův kraj, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Zřícenina hradu Chudý hrádek leží v českolipském okrese asi 6 km na severozápad od Dubé. Objekt je již řadu let chráněnou kulturní památkou a potěší příznivce zřícenin a milovníky romantických míst.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2020

Spolu s hrádkem poznejte Čertovu rokli

Torzo bývalého hradu najdete na skále nad údolím Dolského potoka. Na místě můžete vidět do úrovně prvého patra dochovanou budovu stojící při jižní hradbě, hloubenou cisternu na vodu, sklípek a další drobné připomínky původního hradu. Oblíbeným a častým výchozím místem výletu na zříceninu je vesnička Dřevčice, odkud k Chudému hrádku vede zeleně značená příjemná turistická cesta údolím, tak zvanou Čertovou roklí. Cestou budete míjet Čertovu a Rasovu studánku s pitnou vodou a mezi nimi místo nazývané Pod skalou, kde se nachází vydatný pramen vody. Na rozcestí Chudý hrádek je ke zřícenině značená odbočka. Odtud pak můžete pokračovat asi 4 km do Holan. 

Občerstvení

Občerstvení v restauraci v Holanech, „Na Rynku“ či „Na Hřišti“ nebo v Hospůdce U Kamene v Levandulové Zahradě v Dřevčici.

Kudy k Chudému Hrádku?

Z obce Dubá po silnici č. 9, odbočka na Drchlavu a Dřevčice, kde zaparkujete vůz a půjdete dál po zelené TZ. Případně z Dubé po místní komunikaci směr Lhota – Dřevčice.

Tipy na ubytování

Přístupnost

Celoročně volně přístupné

Poloha na mapě

Tip na výlet

V blízkosti Holan, kam dojdete po zelené turistické značce, se rozkládá soustava holanských rybníků, lemovaných krásnou přírodou. V hrázi jednoho z nich, Dolanského rybníka, můžete vidět do skály vytesaný tunel, který je zbytkem náhonu bývalého mlýna. Na břehu Holanského rybníka stojí za povšimnutí zřícenina hradu Rybnov a u Milčanského rybníka zřícenina hradu Milčany. 

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Zříceniny
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • Hrady
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.