Zřícenina hradu Chudý hrádek
Dubá, Máchův kraj, Českolipsko - Jizerské hory

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Zřícenina hradu Chudý hrádek leží v českolipském okrese asi 6 km na severozápad od Dubé. Objekt je již řadu let chráněnou kulturní památkou a potěší příznivce zřícenin a milovníky romantických míst.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2020

Spolu s hrádkem poznejte Čertovu rokli

Torzo bývalého hradu najdete na skále nad údolím Dolského potoka. Na místě můžete vidět do úrovně prvého patra dochovanou budovu stojící při jižní hradbě, hloubenou cisternu na vodu, sklípek a další drobné připomínky původního hradu. Oblíbeným a častým výchozím místem výletu na zříceninu je vesnička Dřevčice, odkud k Chudému hrádku vede zeleně značená příjemná turistická cesta údolím, tak zvanou Čertovou roklí. Cestou budete míjet Čertovu a Rasovu studánku s pitnou vodou a mezi nimi místo nazývané Pod skalou, kde se nachází vydatný pramen vody. Na rozcestí Chudý hrádek je ke zřícenině značená odbočka. Odtud pak můžete pokračovat asi 4 km do Holan. 

Občerstvení

Občerstvení v restauraci v Holanech, „Na Rynku“ či „Na Hřišti“ nebo v Hospůdce U Kamene v Levandulové Zahradě v Dřevčici.

Kudy k Chudému Hrádku?

Z obce Dubá po silnici č. 9, odbočka na Drchlavu a Dřevčice, kde zaparkujete vůz a půjdete dál po zelené TZ. Případně z Dubé po místní komunikaci směr Lhota – Dřevčice.

Přístupnost

Celoročně volně přístupné

Poloha na mapě

Tip na výlet

V blízkosti Holan, kam dojdete po zelené turistické značce, se rozkládá soustava holanských rybníků, lemovaných krásnou přírodou. V hrázi jednoho z nich, Dolanského rybníka, můžete vidět do skály vytesaný tunel, který je zbytkem náhonu bývalého mlýna. Na břehu Holanského rybníka stojí za povšimnutí zřícenina hradu Rybnov a u Milčanského rybníka zřícenina hradu Milčany. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Dubá

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Zříceniny
  • Vyhlídky
  • Pro dva
  • Hrady
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Vyberte si ubytování

Chata Hubert

Českolipsko - Jizerské hory Bedřichov

0/10
Cena od 345 Kč do 480 Kč

Penzion Arnika

Českolipsko - Jizerské hory Janov nad Nisou

9/10
Cena od 599 Kč do 745 Kč

Pension Hubert

Českolipsko - Jizerské hory Raspenava

9/10
Cena od 450 Kč do 750 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více