Rozhledna Zašová

Zašová, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

I z malé rozhledny se dá pohlížet do krajiny. Přesvědčíte se o tom v Zašové na Vsetínsku. Tam totiž mají vyhlídku, která je vysoká pouze 3 metry. Potěší lidi se závratěmi.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. srpna 2021

Vyhlídka z výšky pouhých tří metrů

V nadmořské výšce 360 m stojí v obci Zašová malá dřevěná vyhlídka, na kterou hravě vystoupáte po žebříkových schodech. Třímetrová rozhlednička je dobře přístupná a můžete si pohled z ní vychutnat zdarma.  Rozhlédnete se hlavně po krajině malebné moravské vesnice.

Obec má studánku se svatou vodou

Údolí, ve kterém se obec Zašová nachází, leží mezi Valašským Meziříčí a Rožnovem pod Radhoštěm, na pravém břehu Rožnovské Bečvy.Nejen z  rozhledny si můžete si obec prohlédnout. Pod strání Stračka je poutní místo s pramenem vody. Upravená studánka s kamenným křížem a obrazem panny Marie vás potěší. Prohlédnete si jeskynní kapličku. Podle pověsti tu zraněného rytíře zachránila Panna Marie.

Nezapomeňte na kostel

Zašová má zajímavý kostel Navštívení Panny Marie.  Upoutají vás dvě věže. V blízkosti stojí kříž a socha sv. Jana Nepomuckého. Na barokním oltáři spatříte kopii gotického deskového obrazu Pany Marie s Ježíškem. Vznikl v 15. století.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Občerstvení najdete u kulturního střediska v Zašové v kavárně iCafé. Děti se mohou těšit na dětské hřiště. V obci je také Pohostinství u Václava.

Parkování a přístupnost

Nejbližší parkoviště je u hřbitova v Zašové. Od hřbitova dojdete k rozhledně pěšky po cestě.  Vzdálenost je necelých 200 m.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Procházka Naučnou stezkou Zašová
Vydejte se okružní naučnou stezkou, která vede obcí. Najdete na ní osm informačních tabulí. Dozvíte se zajímavosti o přírodě a připomene vám i některé. Dlouhá je 4,7 km a začíná u poutního místa na Stračce.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zašová
Zašová

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Vyhlídky
  • Procházka
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Rozhledny
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.