Rodný dům Leoše Janáčka

Hukvaldy, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Návštěvníci beskydské vesničky Hukvaldy s nadšením objevují spojitost s významnou osobností kultury. I vy na každém kroku poznáte, že se v tomto krásném kraji narodil a žil génius české hudby Leoš Janáček. Můžete se projít jeho rodným místem a nasát atmosféru doby, v které žil.

Autor článku: Radomír Němeček, 25. října 2023

V budově jsou i galerie a pamětní síň

Budovu staré školy, ve které se Leoš Janáček narodil, už neexistuje. Přesně na stejném místě ji však nahradila patrová budova bývalé školy, v níž dnes sídlí Informační centrum Hukvaldy. Na průčelí objektu spatříte pamětní desku s bronzovou bustou slavného skladatele. Prohlédnout si můžete malou a velkou galerii, pamětní síň Leoše Janáčka a novou stálou expozici Země hradů.

Expozice Země hradů

V patře budovy navštivte expozici Země hradů, vytvořenou v duchu středověku. Ústředním motivem je středověká věž a kolem dřevěné vitríny s modely našich nejzajímavějších hradů a zámků. Velká vitrína se věnuje hradu Hukvaldy. Uvidíte i velkoformátové panely, které představí hrady Štramberk, Šostýn a Starý Jičín. Potěší vás interaktivní prvky.

Parkování a přístupnost

Parkoviště Hukvaldy a autobusová zastávka jsou vzdáleny od cíle zhruba 400 m.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Naproti domu je vstup do Hukvaldské obory a občerstvení u brány s venkovním posezením, příjemné je blízké Občerstvení U Matušky a zhruba 200 m odtud najdete Restauraci Leoše Janáčka.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hukvaldy 40
Hukvaldy 73946
775 886 844
infocentrum@ihukvaldy.cz
www.ihukvaldy.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Muzea
  • Prohlídky
  • Naučné
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.