Aquapark Olešná s výhledy na Beskydy

Frýdek-Místek, Ostravsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: aquapark-olesna.cz

Ve Frýdku Místku si na přehradě Olešná můžete užít skvělé koupání i zábavu. Nachází se zde komplex aquaparků uvnitř i vně areálu. Můžete přitom sledovat nádherné panorama Beskyd s dominující Lysou horou.

Autor článku: Radomír Němeček, 18. srpna 2020

Letní aquapark Olešná

Letní aquapark na přehradě se řadí mezi největší a nejmodernější zařízení svého druhu v České republice. Nabízí vyhřívaný plavecký, rekreační a dětský bazén. Najdete tu tobogány a skluzavku. Pro regeneraci slouží masážní lavice a lehátko, houpací hrnec, vodní chrlič, vodní dělo atd. Nechybí hřiště na beachvolejbal, nohejbal nebo se zde cvičí aquaerobic.

Krytý aquapark Olešná

V provozu je celoročně. Nabízí mnoho aktivit. Potěší vás tobogán s videoprojekcí, divoká řeka, proudový kanál. Jsou zde vodní chrliče a děla, masážní trysky v bazénových stěnách, lavice s vodními a vzduchovými masážemi. Užijete si perličkovou koupel a masáže nohou, potěší vás vířivka. Pro děti je k dispozici dětský koutek. Obsahuje nerezový bazén v samostatné odhlučněné zóně, o rozměrech 6x4 metry s hloubkou 10 až 30 cm, zvonem, ježkem, stříkacím nosorožcem či stěžněm s plachtou, který dotváří vzhled lodi.

foto: aquapark-olesna.cz

Navštivte Saunový svět

Pro milovníky relaxace je v krytém aquaparku k dispozici Saunový svět s několika tipy saun. Můžete si kromě finské sauny užívat tureckou lázeň se světelnou terapií. Novinkou je tu slaná římská lázeň, která obsahuje sůl z mrtvého moře v Izraeli a sůl z Mrtvého Evropského moře v Podhajské. V Saunovém světě je k  dispozici bar s občerstvením.
Upozornění: V komplexu aquaparků půjčují slunečníky, lehátka, míče či koupací pomůcky pro děti. Je  zde možné dát do úschovny kolo.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

U letního aquaparku je k dispozici dětské hřiště s řadou zábavných prvků a retrokolotočem.

foto: aquapark-olesna.cz

Zasoutěžit si můžete v Adventure Golf

V rámci návštěvy přehrady Olešná můžete zavítat do areálu Adventure Golf a zasoutěžit si v minigolfu. Má 18 golfových drah. Hřiště je vlastně zmenšeninou velkého golfového hřiště s různými vyvýšeninami, dolíky, boulemi nebo vodními jezírky. Hraje se na kvalitní umělé golfové trávě. V areálu je k dispozici relaxační zóna s posezením na terase a občerstvením. Máte možnost si zde uspořádat party s grilováním u krbu. Během sezony se tu pořádají turnaje pro všechny věkové kategorie. K dispozici je dětský koutek a možnost zapůjčení stolních fotbálků. Pořádají se i hudební produkce.

Občerstvení

Občerstvit se můžete v Restauraci Aquapark, v Hospůdce u Toma nebo v restauraci Rest Relax. V areálu letního aquaparku jsou také občerstvovací stánky. 

Parkování

Automobil zaparkujete na několika místech:

  • na parkovišti Aquapark
  • na rozlehlém parkovišti Nad přehradou
  • na parkovišti Olešná 1 a2
  • na parkovišti Autokempu

Poloha na mapě

Tip na výlet

Objevte krásy frýdeckého zámku
Zámek, který se nachází ve Frýdku, byl původně pohraničním hradem a chránil zemské hranice. Nyní je sídlem Muzea Beskyd. Při prohlídce zámku vás zaujme Rytířský sál, ledovna v zámeckém parku nebo některá z pěti stálých expozic. Muzeum pořádá i krátkodobé výstavy a kulturní akce.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.