Rozhledna U Tetřeví chaty na Medvědí hoře

Loučná nad Desnou, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

V lyžařském areálu v Koutech nad Desnou můžete vystoupat na zajímavou rozhlednu. Nachází se v Jeseníkách u horní stanice lanové dráhy, která vede na Medvědí horu (1163 m n.m.).

Autor článku: Radomír Němeček, 11. listopadu 2020

Můžete se dívat z různých výškových úrovní

Rozhledna na Medvědí hoře nad městečkem Kouty nad Desnou má tvar hranolu a je vysoká 18 m. Ocelová konstrukce má dřevěné obložení. Rozhlížet se můžete v několika výškových úrovních. V opláštění věže jsou nainstalované vyhlídkové balkonky. Budete se kochat pohledem na vrcholky Jeseníků. Rozhledna je volně přístupná, zavírají ji pouze z důvodu námrazy a bouřek.

Kolem rozhledny vede stezka Rysí skála

Po Medvědí hoře se můžete projít naučnou stezkou Rysí skála. Okruh je dlouhý 1,8 m a vede přes vrchol Medvědí hory. Objevíte tam dva dřevěné turistické přístřešky na vyhlídce Rysí skála. Z altánku je krásný výhled do krajiny. Na stezce budete cestou míjet dřevěné sochy zvířat a lesních bytostí.

Oblíbený Ski areál 

Pokud přijedete do Koutů pod Desnou v zimě, určitě rádi využijete lyžování ve zdejším Ski areálu. Disponuje 11,5 km sjezdových a 27 km běžeckých tratí. Můžete si sjet nejdelší modrou sjezdovku Moravy. Měří 3050 metrů.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Občerstvit se můžete vedle rozhledny ve venkovním Baru u medvěda. U parkoviště v Koutech nad Desnou je Pizzerie Galerie a Bar Lyžárna.

Jak na rozhlednu

 1. Lanovkou - až přímo k rozhledně můžete vyjet šestisedačkovou lanovou dráhou, která v délce 2000 metrů vede na Medvědí horu. Horní stanice je od rozhledny vzdálena pouhých 40 metrů.
 2. Pěšky - Pokud půjdete pěšky, čeká vás 3,8 km dlouhá cesta po červeně značené turistické trase z parkoviště po Dlouhém vrchu. Počítejte s prudkým stoupáním. Převýšení na 536 metrů. Trasa na mapě
 3. Na kole - na vrchol Medvědí hory vede také několik cyklotras. Z Kout nad Desnou počítejte s prudkým stoupáním.

Vlakem na výlet

Železniční stanice v Koutech se nachází 1,3 kilometru od lanové dráhy. Trasa na mapě

Jak zabavit děti

V Loučné nad Desnou uděláte dětem radost návštěvou moderního dětského hřiště u rybníka Kocián. Jeho součástí je hrad s padacím mostem a nebo velký dřevěný pirátský koráb. U hřiště je parkoviště a určitě rádi využijete možnosti občerstvení v kavárně Tančírna a Rybářské baště.

Parkování

Automobil můžete zaparkovat na několika rozlehlých plochách ve Ski areálu Kouty nad Desnou. Parkování je zde zdarma.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vodní elektrárna Dlouhé stráně
Z vrcholu Medvědí hory si můžete udělat pěší výlet k jednomu ze sedmi divů Česka - k přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně. Na horu Mravenečník (1350 m n.m.) půjdete po červené turistické značce 2,7 km. Čeká vás 1,5 km poměrně strmého výstupu. Pokud se vám šlapat do kopce nechce, tak od lanovky jezdí kyvadlově autobus. V cíli se budete kochat pohledem na nejrozsáhlejší vodní energetické dílo v České republice. Uvidíte odtud také jako na dlani vrcholy Jeseníků včetně Pradědu. Můžete se tři dny předem objednat na exkurzi. V tom případě zavítáte také do technologických provozů v podzemí, spatříte též dolní vodní nádrž a máte příležitost vidět film o tomto vodním díle.

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • Turistika
 • romantické cestování
 • Příroda
 • CHKO
 • pro dva
 • Výlety
 • pro seniory
 • Hory a pohoří
 • Vyhlídky
 • Rozhledny
 • Romantická místa
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.