Koupaliště Stará Oleška
Huntířov, Děčínsko, České Švýcarsko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Přírodní koupaliště Stará Oleška leží na klidném místě uprostřed krásné přírody Českého Švýcarska. Příjemný odpočinek u vody můžete spojit s poznáváním malebného okolí a jste-li milovníky chytání ryb, tak také s rybolovem.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. února 2021

Na Olešku za koupáním i dovolenou

Koupaliště se nachází u rybníka Stará Oleška, který se rozkládá  asi 7 kilometrů od Srbské Kamenice a přibližně 10 km od obce Jetřichovic. Hlavní část rybníka je udržovaná a najdete zde prostranství, kde si můžete rozložit deku. Jistě Vás potěší možnost zapůjčit si loďku nebo šlapadlo. V areálu si můžete zahrát stolní tenis a čeká na vás také volejbalové hřiště. Nachází se zde také kemp, který je otevřen během letní sezóny. 

S pozdravem Petrův zdar!

Místo je již tradičně oblíbené mezi rybáři. S platným rybářským lístkem, který lze zakoupit u Českého rybářského svazu v Děčíně, na Ústecké ulici čp. 23, můžete nahodit udici a dočkat se vskutku pěkných úlovků. 

Vlakem na Starou Olešku

Vystupte v železniční Stanici Rabštejn. Z nádraží půjdete příjemnou procházkou lesem 1,5 km. Trasa na mapě

Občerstvení

U pláže se nachází restaurace a stánek s občerstvením. Posedět můžete na letní terase.

Parkování

K rybníku je zákaz vjezdu automobilem, kromě ubytovaných. Před cedulí je velké travnaté placené parkoviště. Od parkoviště k rybníku dojdete po udržované asfaltové cestě, přibližně 1 km.  

Poloha na mapě

Tip na výlet

Nedaleko Staré Olešky se nachází bývalá nacistická podzemní továrna Rabštejn, který stojí za návštěvu. Během léta oceníte příjemný chládek. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Stará Oleška
Huntířov

Štítky

  • Relax
  • Pro rodiny s dětmi
  • Cestování se psem
  • Rybníky
  • Koupání
  • Pro rodiče s dětským kočárkem
  • Pro dva
  • Pro seniory
  • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více