Rozhledna Sosnová

Sosnová, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Dřevěnou rozhlednu na Anenském vrchu (506 m n. m.) objevíte nad obcí Sosnová na Opavsku. Má sedm vyhlídkových plošin. Vrcholová plošina je ve výšce 22 metrů.

Autor článku: Petr Kouba, 19. října 2020

Po strmých schodech na zastřešenou plošinu

Rozhledna, která se tyčí nad obcí Sosnová v severozápadní části Nízkého Jeseníku, má mladou historii. Byla postavena z modřínového dřeva v roce 2018. Spatříte čtyřbokou dřevěnou konstrukci, ukotvenou na betonových pilířích. Na každém ze šesti pater při výstupu jsou malé vyhlídkové plošinky. Vzhůru budete stoupat po 83 strmých schodech. Na vrcholu ve výšce 22 metrů se můžete rozhlížet ze zastřešené osmiboké plošiny. Uvidíte vrchy Nízkého Jeseníku, Zlatohorskou vrchovinu, Opavskou nížinu a na severozápadě můžete spatřit  nejvyšší moravskou horu Praděd.

foto: sosnova.cz

Upozornění

Rozhledna je volně přístupná po celý rok, pokud není námraza, sníh, silný vítr, déšť nebo zhoršená viditelnost. Zvířata na rozhlednu nesmí. Výstup na rozhlednu je na vlastní odpovědnost a nebezpečí. Lidem se závratěmi nedělají strmé schody dobře.

Občerstvení

U rozhledny na Anenském vrchu jsou nainstalovány lavice a stoly. Občerstvení zde však nenajdete, svačinu si vezměte s sebou. Najíst se můžete například v Hostinci Sosnová naproti obecnímu úřadu. 

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

V obci Sosnová je v blízkosti úřadu oplocený parčík s dětskými herními prvky.

Přístupnost

K rozhledně se vydáte z obce Sosnová po zpevněné silnici, která je cyklostezkou 6160. Spojuje obec Sosnová a osadu Lesní domky. Zhruba po kilometrové chůzi odbočíte na lesní cestu vysypanou drceným kamenem kolem vybudovaného přístřešku studny, který slouží jako odpočívadlo. Jsou zde instalovány lavičky. Odtud budete k rozhledně stoupat vzhůru dalších zhruba 300 metrů do kopce.

foto: sosnova.cz

Parkování

Zaparkovat můžete v některé z uliček obce Sosnová, třeba u obecního úřadu. Parkoviště zde nemají. Někteří turisté jedou až ke zmíněné lesní odbočce a automobil odstaví na cyklostezce.

Poloha na mapě

Tip na výlet s dětmi

Nízké Jeseníky ze sedla koně
Své děti určitě potěšíte, když se vydáte ze Sosnové do nedalekých Horních Životic. V osadě Františkov je Highland ranch, od Sosnové vzdálený 5,5 km. Uvidíte zde spoustu krásných koní, kteří tady celoročně žijí přirozeně ve stádech na pastvě s přístřeškem. Majitelé nabízejí projížďky na koních pro začátečníky i pokročilé, pro děti i dospělé. I kdybyste na koni jet nechtěli, stačí se jen dívat, jak koně žijí. Nasajete zde klidnou atmosféru a báječně se odreagujete.
 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Sosnová
+420 554 749 501
obecsosnova@seznam.cz
sosnova.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Příroda
  • romantické cestování
  • Rozhledny
  • se psem
  • pro dva
  • pro seniory
  • Hory a pohoří
  • Kopce a vrchy
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.