Expozice historických kolejových vozidel ČD

Olomouc, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: Železniční muzeum Olomouc

Každý, kdo má rád lokomotivy, určitě s nadšením zavítá do železničního muzea v Olomouci. Expozice se nachází v Táborské ulici, ve čtvrti Hodolany pod železničním Hlavním nádražím Olomouc. Parní lokomotivy a další historické stroje si tam můžete prohlédnout zblízka. Celkem je k prohlížení devět exponátů.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Nejmladší je Rosnička

Parní, elektrické i motorové vozy jsou k vidění v technickém muzeu v Olomouci. Uvidíte tady velmi vzácné exponáty - nejstarší provozuschopnou lokomotivu Severní dráhy císaře Ferdinanda 314.303 z roku 1898. Můžete se těšit i na další unikát - Rosničku z roku 1956. Tato lokomotiva 464.202, určená pro traťovou službu, je mezi exponáty nejmladší.

Lokomotiv je celkem 9 

Potěší vás i nákladní lokomotiva 534.0432 Kremák z roku 1947, Pilštyk T466.0007, Zamračená 749.250, motorová lokomotiva Prasátko T211.1069. Možná si vzpomenete také na elektrickou rychlíkovou lokomotivu Bobinu E499.089 nebo motorový vůz Lorina M286.0001.

Vozy jsou většinou funkční

Při prohlídce olomouckých železničních historických unikátů se dozvíte, že většina vozů je stále funkční. Můžete se s nimi setkat při pořádaných nostalgických jízdách.

Občerstvení

V Hodolanské ulici je Restaurace U Jelena.

Parkování

Zaparkovat můžete na Parkovišti Trocnovská. K expozici se z parkoviště dostanete zhruba po 250 metrech, když se vydáte Táborskou ulicí.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hodolany
Olomouc
nostalgie@cd.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Exkurze
  • Vlaky
  • pro dva
  • Prohlídky
  • pro seniory
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.