Ferrata Kočičí kameny

Bílý Potok, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V Jizerských horách se vydejte na nenáročnou ferratu Kočičí kameny. Je natažena na stejnojmenné skále u obce Bílý potok ve Frýdlantském výběžku. Dostanete se k ní nejlépe od turistické chaty Hubertka v Lázních Libverda.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. března 2023

Na vrcholu Kočicích kamenů je vyhlídka se zábradlím

Žulový skalní útvar má podobu kočičí hlavy. Převýšení činí 25 m, ferrata s klasifikací B je dlouhá 70 m. Polezete strmě vzhůru po ploché skalní stěně, pak budete traverzovat na plošinu pod vrchol. Čeká vás rozsedlina se stromem, kde je možné si odpočinout. Poslední úsek ferraty je dlouhý 4 metry. Je dost strmý, a proto trochu obtížnější. Polezete kolmo vzhůru. Na vrcholu je vyhlídka se zábradlím.

foto: Jan Polák

Upozornění

Na stěnách je nataženo pouze ocelové lano, pomocné stupačky tu nejsou. Lezecká helma je doporučena.

Na vyhlídku vede i turistická trasa

Na vyhlídku je možné vystoupit pi o vytesaných schodech, kudy sem chodí turisté červeně značenou odbočkou z turistické trasy.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Když se vydáte po zelené turistické značce od skály směrem na Bílý Potok, po 2,6 km narazíte na horolezeckou výletní Bártlovu boudu s restaurací.

Přístupnost veřejnou dopravou

Do Bílého Potoka jezdí vlak (stanice Bílý Potok pod Smrkem) i autobusy (zastávka Bílý Potok Poledník). Od obou zastávek půjdete k ferratě po modře značené turistické trase 2,7 km.

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete v Lázních Libverda v lese u bývalé Jizerské chaty a neznačenou cestou dojít k chatě Hubertka, odkud je skála už vidět.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.