Vyhlídka Harrachova skála

Špindlerův Mlýn, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Víte, že nejkrásnější panoramatický výhled na Krkonoše je z Harrachovské skály (1034 m n. m.)? Najdete ji 100 m od hlavní běžkařské trasy Mísečky - Benecko a 50 m od sjezdové propojovací cesty.

Autor článku: Radomír Němeček, 18. března 2022

Harrachovu vyhlídku zabezpečuje zábradlí, abyste nespadli

Vršek skály je zabezpečen kovovým zábradlím. Objevíte prkno, které slouží jako lavička. Z vyhlídky se vám otevře nádherný panoramatický výhled na krkonošské kopce. Co vidíte kolem sebe, prozrazuje dřevěná deska se znázorněním viditelných cílů.

Uvidíte horské panorama

Na severu západně vidíte Kotel, Harrachovy kameny, Zlaté návrší, Horní Mísečky, Svinské louže, sjezdovku areálu Horní Mísečky, Medvědín. Východně pak Slezské sedlo, Malý Špičák, Stříbrný hřbet, Železný vrch, Kozí hřbety, Železnou horu, Luční horu, Svatý Petr, Špindlerův Mlýn, Stoh, Zadní Planinu, Tabulové Boudy, Přední Planinu a Hromovku.

Občerstvení

V běžeckém lyžařském areálu je Chata Stopa s restaurací.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

Nedaleko Chaty Stopa je dětské hřiště. Vyzkoušíte i sedačky, kterými se jezdilo do roku 2012 na Sněžku.

Kde zaparkovat a trasa k Harrachově skále

Zaparkujete na Horních Mísečkách. Půjdete od Jilemnické boudy po červené turistické značce. Dojdete k dřevěné soše medvěda a odpočinkovému místu. Od nich je to ke skalnímu masivu 20 m pěšinkou.

Pokud jste zdatní, můžete se vydat ke skále z centra Špindlerova Mlýna po červené turistické tras. Čeká na vás 3,4 km dlouhá trasa s převýšením 325 metrů.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Výlety
  • Hory a pohoří
  • Tisícovky
  • romantické cestování
  • Turistika
  • Romantická místa
  • Vyhlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.