Rozhledna Libín

Prachatice, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: Harold CC BY-SA 4.0

Přibilžně 4 km nad městem Prachatice na vrcholu hory Libín (1094 m n.m. ) vystoupáte na kamennou rozhlednu. Najdete ji s přehledem. Bíle září a je vysoká 27 m.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. srpna 2021

Rozhledna stojí na nejvyšší hoře podhůří Šumavy

Rozhlednu si prosadili členové Šumavského klubu turistů už roku 1883 a pojmenovali ji po korunním princi Rudolfovi. Nejvyšší horu v podhůří Šumavy si nevybrali náhodou. Je odtud nádherný výhled. V 50. letech minulého století sloužila věž vojenským účelům, sídlila tu posádka vojáků letectva. V roce 1994 došlo k obnově rozhledny. Vyhlídková plošina měla být zastřešena, ale nikdy k tomu nedošlo.

Těšte se na báječné výhledy do okolí

Zdoláte 138 schodů. Na rozhledně jsou umístěné panoramatické výhledy. Dívat se můžete do všech stran, výhled je kruhový. Z vrcholu věže spatříte Prachatice, německý Helfenburg, Novohradské hory, Českobudějovickou pánev. Dohlédnete na Písecko, Strakonicko a Brdskou vrchovinu. Nepřehlédnete elektrárnu Temelín, Hlubokou nebo Boubín. Když budete mít štěstí na viditelnost, tak uvidíte Alpy.

Občerstvení

Občerstvit se můžete přímo u rozhledny v restauraci hotelu Libín, který je hned vedle rozhledny. Pod věží jsou stoly a lavice.

Jak na rozhlednu

  1. Nejkratší cesta - z parkoviště pod Libínem se vydáte po modré 1,6 km. Trasa na mapě
  2. Procházka z  Prachatic - půjdete od rozcestí u Lázní sv. Markéty necelé 3,6 km po červeně značené turistické cestě. Trasa na mapě

Parkování

Pokud pojedete autem, zaparkujte na Parkovišti pod Libínem.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

S dětmi do Areálu lesních her
Nedaleko Lázní sv. Markéty v Prachaticích objevíte Areál lesních her. Obsahuje zastavení, inspirovaná životem zvířat. Pobudete v ptačím hnízdě nebo v pavoučí síti. Bude vás to bavit v útrobách mraveniště. Nedaleko je Zážitková stezka víly Majolenky a Naučná stezka ptačích budek. A také posilovna pod širým nebem.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více