Stezka v korunách stromů v Klatovech

Klatovy, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10

V Mercandinových sadech v Klatovech se mohou hlavně vaše děti vydovádět na Stezce v korunách stromů. Byla vybudována v roce 2018 a postupně si získává oblibu návštěvníků šumavského města.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. prosince 2020

Součástí atrakce je 20 metrová lanová dráha

Stezka mezi stromy v zadní části klatovských Mercandinových sadů je vlastně lanovým centrem. Vynáší ji letité duby, javory a dva sloupy. Cesta kopíruje cestu pro pěší a říčku, která sady protéká. Budete procházet lanovou trasou, již tvoří 11 plošin. Jsou umístěné ve výšce 2,5 až 4 metry. Vše propojují lanové mosty. Trasa je dlouhá necelých 110 m. Potěší vás lanová dráha v délce 20 metrů s převýšením 1,2 metru. Tvoří ji dvojice sloupů vzájemně propojených lanem. Na stezce je i dětská soustava šesti různých lanových překážek zavěšených nízko nad zemí. Délka této trasy je dlouhá 24 metrů. V sousedství lanového centra jsou posilovací prvky pod širým nebem pro seniory.

foto: klatovy.cz

V Mercandinových sadech je půjčovna lodiček

Mercandinovy sady jsou největším a nejstarším parkem v Klatovech. Zabírají plochu 11 hektarů. Dříve plocha sloužila jako pastviny. Později zde vznikl anglický park s centrální francouzskou zahradou a ústřední empírovou kolonádou. Při procházce objevíte až 40 druhů dřevin. Některé jsou velmi vzácné. Prohlédnete si pěkné fontány nebo barokní sochy, které znázorňují 4 roční období. A můžete se povozit na lodičkách po rybníčku, kde je půjčovna a přístaviště.

Kde se občerstvit

V areálu parku naleznete příjemnou lázeňskou kolonádu, která je postavena v empírovém stylu. Nachází se v ní restaurace a kavárna.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Automobil můžete zaparkovat nedaleko Mercandinových sadů u Kauflandu. Z parkoviště se do cíle dostanete po červeně značené truistické znače kolem lázeňské kolonády. Vzdálenost je necelý kilometr.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Rozhledna na klatovské Hůrce
Ze Stezky v korunách stromů se můžete vypravit na rozhlednu. Nachází se na klatovské Hůrce a uvidíte z ní Klatovy a Šumavu. Ve středověku tu stával gotický kostelík, později barokní kostel. Koncem 19. století došlo k zaklenutí presbytáře cihlovou klenbou, nad kterou byla vytvořena vyhlídková plošina. Dnešní podoba objektu pochází z doby po 2. světové válce, kdy byla na základech zříceného kostela postavena výletní restaurace s prosklenou rozhlednou. V současné době vám vstup na rozhlednu umožní sdružení Klub přátel Klatovska. Provozuje zde v místě původní restaurace už jen občerstvení.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.