Rozhledna Koráb

Kdyně, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Nedaleko Kdyně na Domažlicku můžete vystoupat na netradičně vyhlížející rozhlednu. Nachází se na kopci Koráb (733 m n.m.) v Chudenické vrchovině.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. dubna 2021

Netradičně vyhlížející ocelová věž 

Rozhledna Koráb získala název po kopci, na kterém nad Kdyní stojí. Dříve to bývala dřevěná věž. Od roku 1987 je postavena nová. Ocelová konstrukce je vysoká 50 metrů. Zastřešená vyhlídková plošina se nachází ve výšce 29 m nad úrovní povrchu, podpírá ji oddělená trubková konstrukce.

foto: Dezidor CC BY 3.0

Výstup na vrchol rozhledny je náročnější

Stoupání vám dá trochu zabrat. Budete stoupat oplechovaným tubusem po schodech. Vyhlídkový ochoz má tvar trojboké gondoly. Rozhled je famózní. Spatříte odtud Šumavu, Domažlicko, Čerchov, Český les, Brdy a při dobré viditelnosti Alpy.

Upozornění

Klíče od rozhledny vám zapůjčí v chatě.

Tipy na ubytování

Občerstvení

U rozhledny se nachází horská chata, kde vám poskytnou občerstvení. Provoz je zde celoroční.

Kde za parkovat

Automobil zaparkujete ve Kdyni na náměstí, kde je k dispozici několik parkovišť.

Jak na rozhlednu

Z centra Kdyně se vydáte pěšky po stezce Za poznáním místních zajímavostí Kdyňska. Kopíruje žlutě značenou turistickou cestu a k rozhledně půjdete do kopce 3,2 km. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Další rozhledna je Rýzmberk
Kolem Kdyně je více zajímavých míst, která můžete navštívit. Nedaleko se nachází zřícenina hradu Nový Herštejn, hradiště Příkopy, tvrz Kout na Šumavě. Vydat se můžete třeba na další rozhlednu Rýzmberk. Dojedete tam ze Kdyně i autem a zaparkujete na parkovišti. Kamenná věž se nachází u místa, kde stával kdysi obranný hrad. Je vysoká 18 metrů. Dohlédnete z ní k podobným cílům, jako z Korábu. Určitě si zde všimnete i zajímavosti – nedalekého starého lesního amfiteatru.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Koráb 647
Kdyně

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Kopce a vrchy
  • pro dva
  • Vyhlídky
  • pro seniory
  • Rozhledny
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.