Rozhledna Bohušův vrch u Plané

Planá, Slavkovský les, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Zastřešenou zděnou rozhlednu můžete obdivovat v Plané u Mariánských Lázní v západních Čechách. Nachází se na Bohušově vrchu (580 m n. m.), kterému se dříve říkalo Šibeniční.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. srpna 2021

Rozhledna má zajímavou historii

Rozhledna má zajímavou historii. Výletní místo v Plané lákalo návštěvníky už koncem 19. století. Bývala tu zahradní besídka, pak cihlová věž a za první republiky dokonce hostinec, který byl však zdevastován a zbořen. Řadu let byla rozhledna využita jen pro účely vysílače.

Láká nadšence pohledů z výšek 

Zděná vyhlídková věž, kterou tady uvidíte dnes, je opět magickým místem pro všechny, kteří mají rádi pohledy do kraje z ptačí perspektivy. Rozhledna se špičatou stříškou je vysoká 21 m. Půjdete po 73 schodech na plošinu ve výšce 18 m. Je krytá a z oken nabízí výhledy do Českého i Slavkovského lesa, Tepelské vrchoviny, na město Planá, město Mariánské Lázně, hrad Přimdu, vrch Dyleň. Jsou tu panoramatické mapy.

Občerstvení

V Plané jsou např. Rybí restaurace Planá nebo Restaurace Mes Amis.

Vlakem na rozhlednu

Ze železniční stanice Planá u Mariáských lázní půjdete po modré trase 2,4 km až k rozhledně. Trasa na mapě

Kde zaparkovat a přístupnost

Zaparkovat můžete v ulici Dukelských hrdinů. Autem se dá dojet až k rozhledně. Místo je přístupné ze silnice z Plané do Konstantinových Lázní. Pokud půjdete z Plané pěšky, z náměstí po modře značené turistické cestě je vzdálenost 1,5 km.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Hornické muzeum  v Plané
V Plané je Hornické muzeum.  Najdete ho ve štole Ondřej Šlik, kde se v 16. století dolovaly stříbrné rudy. Prohlédnete si důlní chodbu, uvidíte i největší exponát vrtací techniky W – 4. Projdete úsekem dřevěných výztuží – dobývkou. V hlavní výstavní komoře ve vitrínách nahlédnete do vývoje horníkova pracoviště, spatříte záchranářskou techniku, uniformy,lampy a přístroje.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Planá
Planá
infocentrum@muplana.cz
muplana.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Výlety
  • Příroda
  • romantické cestování
  • pro rodiny s dětmi
  • pro dva
  • Rozhledny
  • Cyklistika
  • pro seniory
  • Horská kola
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.