Brummelův dům od Adolfa Loose

Plzeň, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Brummelův dům najdete v Plzni na Husově třídě 58. Interiér v prvním poschodí patří mezi interiérové skvosty, které ve městě vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos. Můžete si unikátní design prohlédnout.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. dubna 2021

Loosovo dílo láká turisty 

Stavebník Jan Brummel požádal počátkem 20. let minulého století slavného architekta Adolfa Loose o přestavbu svého plzeňského domu z období neorenesance a proměnu interiéru bytu. Při prohlídce budete překvapeni originalitou Loosova pojetí. Za zachováním jedinečné interiérové architektury stojí potomci Brummelovy rodiny, kteří v roce 1991 získali dům v Husově ulici zpět do vlastnictví. Doba totality Loosovu dílu nepřála. Došlo k necitlivým zásahům.

Uvidíte dvougenerační apartmá

Loosovy interiéry projdete v rámci prohlídkové trasy „Brummelův dům“. Nahlédnete do pěti pokojů apartmá. V jídelně vás okouzlí obložení z kořenového systému kanadského topolu. V obývacím pokoji, rovněž obloženém dřevěnými deskami, uvidíte repliku krbu. Ložnice sousedí s velkou koupelnou. Za jídelnou si prohlédnete žlutý pokoj, který sloužil jako pracovna.

Občerstvení

Na autobusovém nádraží je jídelna 21 GP a rychlé občerstvení.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Parkoviště najdete na nám. Emila Škody. Z parkoviště do cíle je to 400 m. V sousedství domu je Centrální autobusové nádraží Plzeň.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

K prohlídce lákají i další byty
Brummelův dům nebyl v Plzni jediný, v němž zanechal Loos rukopis. Vytvořil ve městě zhruba 13 interiérových realizací pro rodiny z židovské komunity. Z nich se zachovalo dodnes osm. V rámci  prohlídek si můžete prohlédnout i byty Krausových a Voglových v Klatovské 12 a Bendově 10 a Semlerovu rezidenci v Klatovské 110.

Základní údaje

Kontaktní údaje

náměstí Republiky 290
Plzeň 30100
378 035 330
info@adolfloosplzen.cz
www.brummelhouse.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Památné budovy
 • Výlety
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • pro dva
 • Architektonické památky
 • amazing places
 • pro seniory
 • když prší
 • Městské památky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.