Rozhledna Čubův kopec

Francova Lhota, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Marzper CC BY-SA 4.0

Zajímavou rozhlednu si nenechte ujít na česko-slovenské hranici mezi obcemi Francova Lhota a Střelná na Čubově kopci (720 m n. m.).

Autor článku: Radomír Němeček, 8. června 2021

Čekají na vás čtyři vyhlídková patra

Rozhledna v Javornících je dřevěná a její tvar připomíná valašský klobouk „lepák“. Právě jím se nechali stavitelé inspirovat. Neobvyklá věž je vysoká 18 m a má čtyři vyhlídková patra. Když vystoupáte až do nejvyššího, otevře se před vám pohled na Javorníky, Vizovickou vrchovinu, Bílé Karpaty, Velkou i Malou Fatru. Tápat nebudete, na ochozu jsou umístěné orientační panoramatické tabule s popisem. V přízemí je stříška proti nepřízni počasí.

Jak na rozhlednu

  • Ze Střelné je možné vyrazit k rozhledně od obecního úřadu případně z nedaleké vlakové stanice přes Střelenský vrch po Naučné stezce Javornický hřeben. Ta kopíruje nejprve červenou a ze Střelenského vrchu modrou turistickou značku. Půjdete necelé 4 km. Trasa na mapě
  • Z Francovy Lhoty - vyjdete ze zastávky u Pavlíků a půjdete na rozcestí k památné Kobzově lípě z roku 1530. Od ní se vydáte po Naučné stezce Javornický hřeben až k rozhledně. Celkově ujdete 2,6 km. Trasa na mapě

Přes Čubův kopec vede kolem rozhledny také cyklotrasa Hornolidečská magistrála.

Upozornění

Rozhledna je volně přístupná celoročně.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Ve Francově Lhotě je hospoda U Pavlíků.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Obdiv si zaslouží Pulčínské skály
Na úbočí Hradiska (773 m) nad obcí Pulčín, od Francovy Lhoty vzdálené 5 km, můžete zavítat do pískovcového městečka Pulčínské skály. Nacházejí se na úbočí vrcholu Hradisko (773 m n.m.) Ve středověku tu stával hrad, který připomínají schody ve skále.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.