Barunčina vyhlídka Hořičky

Hořičky, Babiččino údolí, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Barunčina vyhlídka u obce Hořičky nabízí nádherný výhled do velmi širokého úhlu rozhledu. Velkou výhodou je blízkost rozhledny obci Hořičky a také skvělá poloha pro další výlety. Rozhledna se nachází ve výšce 444 metrů a k relaxaci zde vybízí i několik laviček.

Autor článku: Radomír Němeček, 3. května 2020

Výhled téměř do všech světových stran

Barunčinu vyhlídku naleznete severně od obce Hořičky, kousek za penzionem Vila Barbora. I přesto, že se může zdát poloha vyhlídky příliš nízká, budete překvapeni, co vše z vyhlídky uvidíte. Barunčina vyhlídka slibuje výhled na polské stolové hory, Náchodsko včetně Dobrošova a Hejšoviny, Adšpašsko, Orlické hory či dokonce druhou stranu – Opočno či Českou Skalici.

Jak k vyhlídce

Z náměstí obce Hořičky, kde je také turistické rozcestí, se vydejte po modrém turistickém značení směrem k Barunčině vyhlídce. Po cca 700 metrech dojdete k vašemu cíli – Barunčině vyhlídce. Cesta je zpočátku souběžná s místní komunikací. U odbočky k Barunčině vyhlídce se její charakter mění na zpevněnou polní cestu.

Dostupnost

Do Hořiček se lze dopravit autobusem. Vlakové spojení zde bohužel není možné.

Tipy na ubytování

Provozní doba a vstupné

Rozhledna je přístupná celoročně a zdarma

Občerstvení

Kousek od vyhlídky se nachází penzion Vila Barbora s restaurací a letní terasou. Pro děti je přichystané dětské hřiště.

Parkování

Pokud se rozhodnete z Hořiček dojít k rozhledně pěšky po modrém značení, můžete automobil zaparkovat na náměstí v Hořičkách. Turisté, kteří se chtějí co nejblíže dopravit autem, mohou zaparkovat u penzionu Vila Barbora. Od penzionu je to jen několik málo metrů.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Jednoznačným výletem z Barunčiny vyhlídky je navštívení – alespoň z části – Babiččina údolí. Sejděte tedy z rozhledny zpět na rozcestí a pokračujte dále po modrém značení. Přes obec Litoboř se dostanete až na samý okraj NPR Babiččino údolí. Zde již můžete po červeném značení projít celé Babiččino údolí či se vydat na Rýzmburk. Pokud se chcete dostat zpět do Hořiček, odbočte na rozcestí na zelené značení do obce Vestec, dále po žluté přes Lhotu pod Hořičkami až do Hořiček.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.