Pivovarské muzeum Olivětín

Broumov, Broumovsko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Pivovar Broumov, kde se vaří známé pivo Olivětínský Opat, naleznete v severní části Broumova – Olivětín. Můžete zde využít komentovaných prohlídek výrobních prostor včetně ochutnávky milovaného zlatavého moku.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

Trocha historie

V roce 1348 byl v Broumově založen klášterní pivovar, kde se začalo vařit světlé pivo. Pivovar Broumov si pamatuje od roku 1948 pravidelné vaření zlatavého moku stupně 10. Od tohoto roku se zde uvařilo i mnoho speciálů – včetně tmavých druhů.

Prohlídka pivovaru a návštěva muzea

Během prohlídky nahlédnete do tajů výroby zlatavého klášterního moku. Během prohlídky je možné ochutnat i několik druhů piv, ale tato služba je podmíněna příplatkem ke vstupnému. Nechybí zde ani expozice, která se věnuje dlouhé historii tohoto pivovaru.

Jak do muzea

Pivovar se nachází v severní části města zvané Olivětín. Lze se k němu dostat po žluté turistické značce z centra města. Do Broumova se lze bez problémů dostat autobusovými či vlakovými spoji.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Přímo u pivovaru lze využít vyznačení parkoviště. Parkování je zde zdarma.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V centru Broumova se nachází nádherný Benediktínský klášter s krásnými interiéry a nezapomenutelnými exteriéry. Prohlédnout si můžete i Klášterní zahradu. Prohlídky kláštera se konají obvykle každou hodinu a je možné využít i kostýmovaných prohlídek. Pokud z města vyjdete po zelené či červené značce, dojdete do NPR Polické stěny, který je propletená turistickými cestami. Zde se již meze procházek a výletů nekladou.

Základní údaje

Kontaktní údaje

třída Osvobození
Broumov
607 107 203
491 523 779
opat@pivovarbroumov.cz
pivovarbroumov.cz

Štítky

  • Naučné
  • pro rodiny s dětmi
  • cestování za pivem
  • Výlety
  • pro dva
  • když prší
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.