Přírodní biotop Prostřední Bečva

Prostřední Bečva, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

Koupaliště, které k čištění vody vůbec nepotřebuje chemii, můžete navštívit v obci Prostřední Bečva v okrese Vsetín. Můžete se těšit na krásnou přírodu a zdravé koupání ve vodě, čištěné rostlinami.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. května 2021

Přírodou čistá voda

Na koupaliště můžete jít bez obav i v případě, že jste alergici. Vodu tady totiž přečerpávají z druhého jezírka. To je osázené rostlinami a je domovem řady živočichů. Biologickými funkcemi živých organismů vyčištěná voda pak teče potůčkem do bazénu koupaliště. Chemické zásahy nejsou potřeba a vy si užijete ekologické koupání.

foto: biotopbecva.cz

Užijí si plavci i děti

Koupaliště vám nabídne plaveckou část s maximální hloubkou 2,5 m. Disponuje i brouzdalištěm pro děti a neplavce. V bazénu je na dně a stěnách světle zelená fólie. Do bazénu můžete vstupovat pozvolna po kamínkové dlažbě a přidržovat se zábradlí. Radost dětem udělá skluzavka a skokanský můstek.

foto: biotopbecva.cz

Sportovní aktivity

Vedle biotopu je oplocené sportoviště, kde si zahrajete například basketbal nebo fotbal a další míčové hry. V areálu je i dětské hřiště a venkovní posilovna.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V areálu je možnost občerstvení v hospůdce se zahrádkou. V sousedství se nachází Areál Zavadilka a Valašský šenk.

Kde zaparkovat a přístupnost

Zaparkovat můžete na parkovišti Zavadilka.

Přístupnost

Parkoviště Zavadilka se nachází přes ulici naproti koupališti. U požárního domu v Prostřední Bečvě, 1,1 km od koupaliště, je autobusová stanice.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Jurkovičova rozhledna
Necelých 10 km od biotopu můžete navštívit Jurkovičovu rozhlednu v Rožnově pod Radhoštěm. Je vysoká 31 metrů. Z vyhlídkového ochozu uvidíte okolní obce a město Rožnov pod Radhoštěm.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.