Přírodní koupaliště biotop u Kyjova

Kyjov, Slovácko, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Pokud se chcete při návštěvě jihomoravského Kyjova parádně vykoupat, vydejte se na přírodní koupaliště. Nachází se v 5 kilometrů vzdálených Bohuslavicích a návštěvníci si vodu nemohou vynachválit.

Autor článku: Radomír Němeček, 5. srpna 2020

Není nad koupání v čisté vodě

V místě bývalého koupaliště v Bohuslavicích u Kyjova objevíte kouzelné koupání. Před lety tu totiž vybudovali přírodní biotop. Nabízí v jihozápadní části obce, půl kilometru od jejího centra, čisté a příjemné koupání. Čištění vody zajišťuje vyvážený ekologický systém zcela bez chemikálií. Využívá přirozené biologické funkce vodních rostlin a živočichů. Koupaliště se nachází v sousedství chráněného území Bohuslavické stráně.

Na koupališti si zaplavete, děti se osvěží

Koupací biotop tvoří okrasná jezírka s možností koupání. Areál disponuje koupací vanu o rozměrech 25 x 20 m a hloubkou až 2,8 m. Je zde také dětské brouzdaliště a laguna ve tvaru potoka. Děti potěší skluzavka vedoucí do vody. Nechybějí šatny a venkovní sprchy.

K dispozici je i sportovní vyžití

V areálu si můžete zahrát stolní tenis nebo závěsné kuželky, petanque nebo stolní fotbálek. Je zde dětské hřiště. Někdy zde provozují i jiné aktivity, jako například aquazorbing.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V areálu biotopu je kiosek s občerstvením. Posedět lze v dřevěné pergole.

Parkování

V obci Bohuslavice žádné oficiální parkoviště není. Proto je nejvhodnější zaparkovat v Kyjově a k biotopu se dostat buď pěšky a nebo dojet vlakem či autobusem.

Procházka k biotopu po naučné stezce

Z Kyjova můžete vyrazit pěšky do Bohuslavic po naučné stezce. Obsahuje informační tabule, ze kterých se dozvíte mnoho zajímavého o oblasti, kterou budete procházet. Pokud půjdete tam i zpět, čeká vás dost dlouhý výlet. Měří 17,5 km. K biotopu však můžete dojít i po silnici přes Nětčice. Délka trasy je 5 km.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Od biotopu si dojděte k větrnému mlýnu
Z Bohuslavic se můžete vydat pěšky po červené turistické stezce do sousedních Bukovan, kam dorazíte po zhruba třech kilometrech. Upoutá vás tam stavba větrného mlýna. Postavil ho místní rodák. Můžete si prohlédnout galerii, muzeum a vystoupat na 16 metrů vysokou rozhlednu. Z výšky se porozhlédnete po krásném okolí. Uvidíte Ždánický les, Chřiby i vzdálené Bílé Karpaty.  Nenechte si ujít návštěvu Mlynářské restaurace. Nabídne vám slováckou a staročeskou kuchyni a ve sklípku i víno. 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.