Svět pohádek

Valtice, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.1/10

Ve městě vína ve Valticích zavítejte s dětmi do Světa pohádek. Objevíte největší výstavu národních pohádkových postav a strašidel v ČR. Připomenete si dětství, nudit se nebudou ani dospělí.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2022

Uvítají vás postavy z národních pohádek

Na více než 250 metrech čtverečných uvidíte pohádkové postavy, které moc dobře znáte. V úvodu vás přivítá Šípková Růženka, vaší pozornosti neunikne vlk ani Karkulka a nahlédnete do Perníkové chaloupky. Bude se vám líbit mikrosvět plný rytířů, tajuplného čaroděje, bájných příšer. Čeká na vás 20 trpaslíků. Nechybí ani pětimetrový obr s miminkem. Celá jedna expozice patří vodníkům.

Postavičky z televizních seriálů

V dalších sekcích výstavy objevíte postavy z televizních seriálů, jako je Krteček, Rákosníček, Pes Fík, figurky ze známého Čtyřlístku, Krafiátovi Broučci, Jů a Hele a další. Prohlédnete si loupežníky z košťat. Projdete peklem, uslyšíte autentický hlas Lucifera. Čarodějnice nabídne nejen perníček. Bát se budete na půdě s katem. Překvapí vás drak Valtík s dračím miminkem.

Pojďte si hrát

V areálu je i herna, kde si děti postaví hrad z papírových cihliček. Můžou se pobavit na obří prolézačce, vyzkoušet autodráhu  FARO s Igráčkem.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V blízkosti je Kavárna Galerie Reistna nebo Restaurant Albero Valtice.

Parkování a přístupnost

Zaparkovat můžete přímo u Světa pohádek. Od železniční zastávky Valtice město půjdete necelý 1 km.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

P. Bezruče 1031
Valtice 69142
771 180 001
info@svetpohadek.cz
svetpohadek.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Prohlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.1/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.