Přírodní areál Dětský ráj Svatošky

Loket, Západočeské lázně, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

V bezprostřední blízkosti Svatošských skal u řeky Ohře nedaleko Karlových Varů objevíte přírodní areál Dětský ráj Svatošky. Naleznete zde s vašimi dětmi relax bez moderní techniky s řadou atrakcí.

Autor článku: Radomír Němeček, 23. února 2021

Čeká na vás areál plný zábavy a zážitků

Dětský ráj nabízí mnoho zábavných aktivit. Atrakce různé obtížnosti zabaví hlavně rodiny s dětmi. Je tu k dispozici obří vzduchová trampolína, na které se vybouří všechny děti. Ocení určitě dřevěné houpačky, prolézačky a velké dětské hřiště. Mají zde i lanové centrum a obrovskou trampolínu. Můžete si zajezdit na indiánských koních plemene Appalosa. Pobavíte se pohledem na zvířátka v minizoo.

Cesta rájem za zkameněním

Můžete se s dětmi zúčastnit Cesty rájem s maskotem areálu koníkem Sváťou. Spolu s průvodcem v roli Jana Svatoše se během akční osmdesátiminutové vycházky na šesti stanovištích naučné stezky formou her dozvíte zajímavosti o historii skal, o chovu zvířat a o základních druzích stromů a rostlin v Poohří. Výprava končí legendárním průvodem, který na závěr také (tak trochu) „zkamení“, jak vypravuje legenda.

Prohlédněte si i Svatošské skály

Hned u areálu nad řekou Ohří uvidíte skalní útvary, které vznikly v jejím žulovém masívu. Jsou to vyhlášené Svatošské skály. Vypadají jako zkamenělí svatebčané a nesou jméno podle staré legendy. Čeká Vás zajímavá prohlídka této přírodní památky. Víte, že skály mají svá jména? Setkáte se se jmény: Kapucín, Nevěsta, Ženich, Páter, Muzikanti, Tchýně, Tchán, Svědci a Zámek.

V areálu je ohniště, na kterém si můžete cokoliv opéct, i potraviny, co si z domova přinesete.

Upozornění

Na Cestu rájem je dobré se objednat u průvodce Josefa Šorfy - na tel.: 602 618 968.

Kde se občerstvit

V areálu je občerstvení U Indiána, kde je krb a letní terasa. Maminky ocení výhled z terasy na dětské hřiště, takže mohou mít ratolesti pod kontrolou. K dispozici je i blízká legendární restaurace Jan Svatoš. Z ní je krásný pohled na panorama Svatošských skal.

Vlakem za zážitky

Vystupte v železniční stanici Doubí. Odtud se vydáte na kratší pěší tůru, která vás po 3,5 km dovede k areálu a Svatošským skalám. Trasa na mapě.

Parkování a jak do dětského ráje

Do Dětského ráje Svatošky totiž lze dojít pouze pěšky. Nabízí se 2 možnosti: zaparkujte na záchytném parkoviště Doubí u zahrádek. Z parkoviště Doubí v Karlových Varech půjdete 3,5 km malebnou krajinou podél řeky Ohře. Areál Svatošky najdete 200 metrů za mostem u Svatošských skal. Cestu zvládnete v pohodě s kočárkem. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Ze skal můžete doputovat na hrad Loket
Z přírodního areálu Dětský ráj se můžete vydat na výlet třeba na mohutný gotický hrad Loket. Pěšky je to však ze skal ještě 6,3 km. Pokud pojedete autem z Karlových Varů, po silnici je to k hradu necelých 14 kilometrů. Gotický hrad byl vybudován ve 13. století. Jako dočasné sídlo sloužil králi Janu Lucemburskému. Po třicetileté válce byl upraven na věznici, která na Lokti fungovala do roku 1948. Dnes tady uvidíte unikátní historickou sbírku porcelánu. Vězeňské kobky si však můžete prohlédnout také. A nebo třeba expozici zbraní. Zajímavý je pohled na krajinu Poohří z hradní věže.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.