Park Boheminium Mariánské Lázně

Mariánské Lázně, Západočeské lázně, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Více než 70 zmenšenin významných památek z celé České republiky si prohlédnete v Mariánských Lázních. Kousek od lyžařského areálu Krakonoš objevíte Park Boheminium.

Autor článku: Petr Kouba, 3. listopadu 2020

Park Boheminium je čtvrtý největší v Evropě

Čtvrtý největší park miniatur v Evropě vás doslova uchvátí dokonalostí zmenšených kopií slavných staveb, které můžete prozkoumat zblízka. Čeká vás skvělá přehlídka modelářských skvostů. Uvidíte tu například zmenšeninu Hradu Karlštejn, Ještědu s televizním vysílačem, Zámku Lednice, Zámku Hluboká nad Vltavou, Hradu Bezděz, Zámku Český Krumlov, Hradu Loket, Minaretu v Lednici a mnoha dalších. Jsou zde i modely celků. Jako třeba pohádková přehrada Les Království, Máchovo jezero s Bezdězem, letiště v Mariánských Lázních, Babiččino údolí v Ratibořicích. Upoutají modely známých mostů, parník a další turisticky známé zmenšené stavby. Mimo jiné tu uvidíte i model rozhledny Hamelika, kterou si pak můžete prohlédnout i v reálu, protože se nachází nedaleko.

foto: boheminium.cz

Jak zabavit děti

Dětem se určitě bude líbit Ještěd. Mohou si  totiž pomocí tlačítka pustit lanovku. Také železnice Lužná s mini vláčkem, kterým mohou pomocí tlačítek manipulovat, děti milují. V areálu Parku Boheminium je zároveň k dispozici také pěkné dětské hřiště. Jsou tu trampolíny, kola, odrážedla nebo dokonce houpací kůň.

foto: boheminium.cz

Občerstvení

V Parku Boheminium se nachází gril s krbem u Karlštejna a kavárna s terasou u dětského hřiště. V areálu jsou i stánky se zmrzlinou, kávou a trdelníky.

Lanovkou do parku. Krásný výlet z centra Mariánský lázní

Z Mariánských Lázní se však můžete do Parku Boheminium vypravit kabinkovou lanovkou Koliba Krakonoš a zpestřit si tím celý výlet. V tomto případě zaparkujete na placeném parkovišti u restaurace Horská chata Koliba v sousedství dolní stanice. Od horní stanice lanovky se vydáte Edwardovou cestou, kterou dojdete kolem hotelu Nový Radhošť k Parku Boheminium během chvilky.

Kde zaparkovat u parku Boheminium

Automobilem se z Mariánských Lázní dostanete až na parkoviště Parku Boheminium. Parkování zde není zpoplatněno.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Pohádkový sochařský ráj u Krakonoše
Své děti potěšíte, když s nimi z Parku Boheminium zavítáte do parku sousedního hotelu Krakonoš. Najdete tam velké množství soch, které připomínají známé pohádky. Můžete si prohlédnout obnovenou tradici pohádkové cesty parkem, poznávat jednotlivé bytosti a třeba si přitom některou ze známých pohádek vyprávět. Do parku vás uvede nejen socha vládce nejvyšších českých hor, ale i známá cedulka, která deklaruje: „Tady je Krakonošovo“. Uvidíte pak třeba perníkovou chaloupku s ježibabou, Jeníčkem a Mařenkou, sochy králů, princezen, vodníka, plaváčka, pohádkové elfy nebo Bajaju s drakem. Nechybí Trauntenbrek, Ančí, Kuba a hajnej ze známého televizního Večerníčku a další postavy z pohádek.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Mariánské Lázně
+420 720 029 009
info@boheminium.cz
www.boheminium.cz/

Štítky

 • Zábavné
 • Zabávní parky
 • Zahrady a parky
 • Hrady
 • Výlety
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • Zámky
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Dětská hřiště
 • se psem
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.