Pohádková dílna a ráj skřítků

Železná Ruda, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

V centru Železné Rudy na Šumavě se pobaví vaše děti. Vedle Pohádkové cukrárny v ulici 1. máje si můžete prohlédnout ráj skřítků. Provozovatelé této atrakce se zaměřují na výrobu šumavských bytostí ze dřeva, šišek, mechu a dalších přírodnin.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. dubna 2021

Po prohlídce můžete tvořit

Potěší vás různé pohádkové postavičky. Například Šišouni, skřítek Křemelníček, hřib Kříšť a další. Prohlédnete si vytvořené přírodní scenérie, jako je třeba šumavská tůňka, lesní zákoutí s bublajícími pramínky vody a dalšími zvuky přírody. Součástí prohlídky je pohádková dílna. V té  můžou vaše děti zkoušet kreativitu do systosti. Budou vyrábět postavičky, domečky pohádkového světa. Ale vytvořit si můžete i nějaký originální šumavský suvenýr. Součástí celé expozice je Pivovarské muzeum.

Pivovarské muzeum v Železné Rudě

Po prohlídce skřítků si hlavně tatínkové najdou oblibu v expozici Pivovarského muzea. Uvidí tu různé láhve, které se v průběhu let používaly na stáčení zlatavého moku. Potěší je nespočet vystavených korbelů a půllitrů na pivo. Jsou tu k vidění nádoby skleněné, ale i porcelánové nebo keramické.

Občerstvení

Občerstvit se můžete nejen přímo v Pohádkové cukrárně, ale i v okolních restauracích. Ulice 1. máje je frekventovaná a občerstvovacích možností je tu dostatek.

Tipy na ubytování

Parkování

V ulici Adolfa Kašpara v Železné Rudě se nachází nejbližší parkoviště k vašemu cíli.

Přístupnost

Z parkoviště se k Pohádkové cukrárně v ulici 1. máje č.p. 21 dostanete rychle, nachází se odtud pouhých 177 m.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Muzeum historických motocyklů
V Železné Rudě se nachází pobočka Muzea historických motocyklů Zdeňka Bálka z Kašperských Hor. Můžete zde vidět část jedné z nejrozsáhlejších soukromých sbírek svého druhů v ČR. K vidění jsou historická jízdní kola. Celkem sbírka, jejíž část je umístěna ještě v Bečově nad Teplou, čítá na 200 kusů motocyklů, 80 historických jízdních kol a několik historických automobilů.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více