Minipivovar a pekárna Kvilda

Kvilda, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Při svém putování Šumavou si dopřejte zastávku na Kvildě. Objevíte zde Minipivovar a starou pekárnu. Obě atraktivity vám přijdou vhod pro odpočinek a poznání nových druhů zlatavého moku i pekárenských lahůdek.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2021

Piv je tu na výběr celá řada

Minipivovar v nejvýše položené obci ČR vznikl v rámci staré pekárny. Protože zde vědí, že nejen pečivem živ je člověk, minipivovar se stal její součástí. Oblíbíte si různé druhy. Pivo Desaterák, polotmavé pivo Divočák 13°, Dvanácterák 12° , polotmavé pivo Galapetr 14° a Osmerák 8°. Příležitostně se tu vaří polotmavé pivo Waldschmidt a Weißbier a dokonce i polotmavé Rankl Sepp 16° .

Lahodné pečivo a dobroty přímo z pekárny

Nejvýše položená stylová pekárna dodnes peče a nabízí pekařské a cukrářské speciality. Určitě jim neodoláte. Kromě různých koblih a borůvkových frgálů jsou v oblibě různé koláčky s nugátovou, malinovou a pomerančovou náplní, polévané čokoládou. Nenechte si ujít speciality. Povidloň patří mezi nejvyhledávanější. Jde o dezert z odpalovaného těsta s povidly, tvarohem, jogurtem a zakysanou smetanou. Ochutnáte domácí chléb a pivní rohlíky.

Posedět můžete v pivnici i pekárně

Ve stylové pivnici si můžete vychutnat piva z pivovaru. V létě je otevřena letní terasa. V pekárně můžete posedět od rána do večera. Je skvělé sem zajít na snídani. Určitě si vyberete.

Kde zaparkovat

Využijte parkoviště u Informačního centra Kvilda. 

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.