Obří skály

Lipová-lázně, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V blízkosti vrcholu hory Šerák (1351 m n.m.) mezi Horní Lipovou a Ramzovou můžete navštívit vyhlídkové Obří skály (1081 m n.m.). Rozsáhlý skalní útvar je součástí pohoří Hrubý Jeseník. Vzdálenost od města Jeseník je jihozápadním směrem zhruba 7 km.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Za výstup nádherná odměna

Působivá skaliska s výhledem do širého okolí odkryla na konci 70. let 20. století větrná smršť. Zlikvidovala smrkový les, který masiv zakrýval. Dnes jsou Obří skály, které se tyčí nad Vražedným potokem, považovány za vedlejší vrchol Šeráku. Skaliska jsou vysoká 10 až 16 m nad zemí. Můžete obdivovat různé skalní bloky, svahy, pokličky, skalní hřiby, skalní okno a další útvary. Vznikly zvětráváním svoru.

Uvidíte krásnou krajinu

Rozhlédnout se odtud můžete ke Smrku v Rychlebských horách, uvidíte pásmo Kralického Sněžníku,kouknete se do údolí Bělé, spatříte větrnou elektrárnu v Ostružné. Když je příznivé počasí, jsou vidět i polské vrcholky. V současnosti zde můžete potkat i horolezce, kteří si místo oblíbili.

Občerstvení

Na Obřích skalách najdete zastřešený odpočinkový přístřešek. Vezměte si s sebou vydatnou svačinu. Občerstvíte se v Ramzové, případně na vrcholu Šeráku, kde je turistická chata s restaurací. Chatu Na Šeráku vřele doporučujeme. Strávili jsme zde 2 dny a vše bylo naprosto úžasné.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete na parkovišti v Ramzové pod lanovkou.

Vlakem na Obří skály

Železniční stanice se nachází v centru Ramzové, odkud půjdete pěšky až na vrchol (viz popis níže)

Jak na Obří skály

Pěšky z Ramzové
Z parkoviště v Ramzové půjdete po zelené a modré turistické značce 4,7 km. Počítejte s příkrým stoupáním. Nastoupáte 391 výškových metrů.

Lanovkou na Šerák
Případně se nabízí lanovka na Šerák, odkud ke skalám dojdete po modré značce 1 km z kopce.

Poloha na mapě

 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Horní Lipová
Lipová-lázně

Štítky

 • Poznávací
 • Do lesa
 • Turistika
 • se psem
 • pro rodiny s dětmi
 • amazing places
 • pro dva
 • Příroda
 • úžasná místa
 • Vyhlídky
 • Hory a pohoří
 • romantické cestování
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.