Park Sportu Hrubá Voda

Hlubočky, Odérské vrchy, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V Rezortu Hrubá Voda nedaleko Olomouce se nachází Park Sportu Hrubá Voda. Můžete v něm využít plejádu aktivit v zimě i v létě. Přírodní park v Údolí řeky Bystřice je oblíbenou lokalitou pro relaxaci, určitě si ho užijete i vy.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. března 2021

V Park Sportu jsou rozmanité aktivity

V zimě  Park Sportu slouží samozřejmě hlavně příznivcům lyžování. Z Olomouce to je sem pouhých 15 km. Milovníci zimních radovánek mají k dispozici čtyřsedačkovou lanovku a 3 vleky  a také moderní dětský pás pro nejmenší. Zalyžujete si na 6 sjezdovkách v délce 250 až 600 m. Obtížnost svahů má pětkrát modrý a jednou červený punc. K dispozici tu mají technické zasněžování a moderní technologie. Můžete si zaběhat na tříkilometrovém lyžařském okruhu.

foto: Park sportu Hrubá Voda

Populární je bobová dráha

Bobová dráha v Park Sportu je celoročně přístupná. Dlouhá je 851 m a můžete se těšit na převýšení 52 m. Pojedete dvoumístnými boby a rychlost můžete sami regulovat. Čeká vás 17 zatáček, 2 terénní zlomy, 8 m dlouhý tunel a přes 45 m dlouhý most ve výšce 8 m. V závěru dráhy je k dispozici terasa, kde si můžete dopřát grilované dobroty nebo pivo.

V korunách stromů si budete připadat jako kamzíci

V létě je populární Kamzíkova stezka se systémem rozmanitých překážek, dřevěných lávek, lanových mostků a schodišť. Vše je umístěno v náročném břidlicovém skalním terénu. Ale nebojte se, budete chráněni sítěmi a ani nebudete potřebovat další jištění. Adrenalin vás  cestou určitě nemine. Kamzíkovu stezka propojuje 3D bludiště 8 metrů nad zemí.

foto: Park sportu Hrubá Voda

Trampolíny, tubing nebo discgolf

V létě se dětem v areálu líbí řada dalších radovánek. Třeba skákání na bungee trampolínách. Můžete si zahrát s celou rodinou minigolf s 18 jamkami. Svou popularitu si získal discgolf na hřišti s devíti koši. Místo míčku a hole použijete jen vlastní ruce. Házíte do košů létající talíře. Míčové hry si zahrajete na  víceúčelovém sportovním hřišti.  A pokud vaše děti rády jezdí na tubingové dráze, i to se jim v Hrubé Vodě splní. Nejprve pojedou lanovkou a pak prosviští po speciálním povrchu 160 metrů dlouhé dráhy šesti zatáčkami.

Občerstvení

K dispozici je přímo v místě několik příležitostí. Například Restaurace hotelu Hluboký Dvůr.

Vlakem do Hrubé Vody

Můžete jet do Hrubé Vody také například vlakem. Ze zastávky půjdete do Park Sportu pěšky přibližně 1,5 km.

Kde zaparkovat v Hrubé Vodě

Parkování je v rezortu zajištěno. K dispozici budete mít parkoviště Park Sportu Hrubá Voda.

Přístupnost

Přístup k rozmanitým aktivitám je z parkoviště na dohled.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Naučná stezka Hrubá Voda – voda živá
Jen 2,2 km měří naučná stezka Hrubá Voda – voda živá. Představí vám Hrubou Vodu jako zajímavou lokalitu, kde není jen skiareál a další radovánky. Nenáročnou procházkou se dostanete až ke zřícenině hradu Hluboký. Ten vybudoval ve 14. století olomoucký biskup Jan Volek. Na místě zříceniny uvidíte na informačním panelu, jak hrad dříve vypadal.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více